I NIEDZIELA ADWENTU,
ROK B – 03. 12. 2023 r.

  1. Rozpoczynamy dziś Nowy Rok Duszpasterski i Liturgiczny, któremu będzie towarzyszyć hasło: «Uczestniczę we wspólnocie Kościoła». Po mszach św. o godz. 10:30 i 16:00 będzie poświecenie wieńców adwentowych przyniesionych do kościoła.
  2. Dzisiaj po mszach świętych ministranci rozprowadzają lampiony adwentowe, które będą w dwóch wersjach – gotowej oraz do samodzielnego złożenia i ozdobienia (dedykowane rodzicom, którzy chcieliby spędzić chwilę zabawy ze swoimi dziećmi). Lampiony są inspirowane architekturą naszego kościoła parafialnego i mogą być ciekawą pamiątką. Koszt produkcji jednego lampionu to 8,59 zł, ale rozprowadzane są za dowolną ofiarą, która przeznaczona będzie na ministranckie mikołajki oraz na misje w Kamerunie. Dziękujemy państwu Maciejowi i Małgorzacie Prochowskim za przygotowanie i wydruk lampionów oraz Księgarni „Pociąg do Bajeczki” za rabat na materiały papiernicze potrzebne do ich przygotowania.

3.     Od dzisiaj w Kancelarii Parafialnej będzie można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, z których ofiary przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła i utrzymanie parafii. Są również świece Caritas: małe w cenie 10 zł., duże – po 20 zł., z których dochód przeznaczony zostanie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

 w piątek: uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – jest to patronalne święto Sióstr Służebniczek, otoczmy nasze Siostry serdeczną modlitwą; w tym dniu w południe jest „Godzina łaski dla świata”, zapraszamy o godz. 12:00 do kościoła na wspólną modlitwę różańcową;

5.     Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy w Adwencie na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Również od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 będzie msza św. z adwentowymi rozważaniami dla dorosłych.

  1. W Adwencie będą dodatkowe nabożeństwa w naszym kościele po mszy św. o godz. 7:00: w środy – litania do św. Józefa, a w soboty – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  2. W poniedziałek, 4 grudnia, po wieczornej mszy św. będzie spotkanie wspólnoty Płomień Pański, które rozpocznie się modlitwą uwielbienia, a po niej konferencja ks. Adama pt. „Papieskie dubia – uzasadniona krytyka czy fobia” – dotycząca pytań skierowanych do papieża Franciszka oraz odpowiedzi wystosowanych przez Stolicę Apostolską.
  3. W środę, 6 grudnia, będzie liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja. Z tej okazji zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na roraty o godz. 18:00, po których zawita do naszego kościoła św. Mikołaj. Nasz wyjątkowy gość przygotował już dla każdego mały podarunek.

9.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem, w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

  1. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w piątek, 8 grudnia, podczas mszy św. o godz. 18:00. Natomiast po mszy św., w Domu Parafialnym, będzie przymiarka strojów komunijnych.

11. W II Niedzielę Adwentu obchodzony będzie XXIV Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zbierane za tydzień po mszy św., decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przeznaczone zostaną na pomoc dla naszych sióstr i braci w wierze za wschodnią granicą. Z tej racji zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną odbędzie się w trzecią niedzielę miesiąca.

  1. Od dzisiaj przez dwa tygodnie, organizujemy zbiórkę chemii gospodarczej na potrzeby Sióstr Karmelitanek. Przy ołtarzu św. Antoniego można składać środki higieny osobistej, proszki do prania, art. do utrzymania czystości w kuchni, w łazience itp. Zebrane produkty zostaną przed świętami zawiezione do Sióstr Karmelitanek przy ul. Karłowicza 1. 
  2. Księgarnia „Pociąg do bajeczki” wraz z Fundacją Małych Stópek organizuje świąteczną zbiórkę Paczuszka dla Maluszka. W tym roku wspieramy Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci mieszczącą się we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej. Dzieci najbardziej potrzebują pampersy w różnych rozmiarach oraz mokre chusteczki, które można przynieść do księgarni w Domu Parafialnym. Po skończonej  zbiórce pracownicy księgarni osobiście przekażą dary Hospicjum.  Za wszelkie wsparcie i okazane serce w imieniu podopiecznych bardzo dziękujemy.
  3. Adwentowa okazja do spowiedzi świętej w kaplicy Adoracji na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu będzie przez cały Adwent od godz. 20:00 do 22:00. Zapraszamy.

15. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii w III Niedzielę Adwentu, i potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je o. Paweł Szulc CMF, klaretyn, misjonarz z Kuby. Zarezerwujmy sobie czas na nasze umocnienie w wierze.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy, grudniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny» i «Gość Niedzielny – HISTORIA» – po 12 zł.

Comments are closed.