I Niedziela Adwentu, rok B

1. Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy podniosły JUBILEUSZ 90-LECIA KONSEKRACJI naszego kościoła parafialnego, która odbyła się 30 listopada 1930 r. Z tej racji będziemy dziękować Bogu za naszą świątynię podczas mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie kapłan pochodzący z naszej parafii: ks. dr Adam Łuźniak, Wikariusz Generalny Archidiecezji Wrocławskiej. Czcigodne Siostry Służebniczki, Drogich Parafian oraz Gości zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, wystosował list okolicznościowy skierowany do wiernych naszej parafii w związku z przeżywanym jubileuszem….
2. W liturgii Kościoła rozpoczynamy dziś NOWY ROK LITURGICZNY, któremu towarzyszy hasło «Zgromadzeni na świętej wieczerzy». Po mszach św. o godz. 10:30 i 16:00 odbędzie się poświecenie wieńców adwentowych przyniesionych do kościoła.
3. W Kancelarii Parafialnej będzie można nabyć poświęcone OPŁATKI, z których ofiary przeznaczone zostaną na utrzymanie parafii w tym trudnym czasie pandemii oraz ŚWIECE CARITAS: małe w cenie 6 zł, duże – 15 zł, z których dochód przeznaczony zostanie na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
4. Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
5. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto św. Andrzeja, apostoła;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
6. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy w Adwencie na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.
7. W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
8. WSPÓLNOTĘ ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy w sobotę, 5 grudnia, o godz. 17:15 do kościoła na zmianę Tajemnic, a następnie o 17:30 na modlitwę różańcową i mszę św. w intencji członków tej wspólnoty oraz ich rodzin.
9. W II Niedzielę Adwentu obchodzony będzie XXI DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Ofiary zbierane za tydzień do puszki po mszy św., decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przeznaczone zostaną na pomoc dla sióstr i braci w wierze za naszą wschodnią granicą.
10. Bardzo prosimy o zgłaszanie do Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej adresów osób, którym będziemy systematycznie zanosić ciepły posiłek od poniedziałku do soboty w ramach działalności naszej KUCHNI CHARYTATYWNEJ.
11. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do nowej formuły zbiórki żywności «ADWENT? TAK, POMAGAM». W Adwencie będzie można przekazać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego żywność o przedłużonej dacie ważności i szczelnie zapakowaną (np. mąka, cukier, makarony, konserwy, dżemy). Produkty te zostaną rozdysponowane do osób potrzebujących naszej parafii, a także podopiecznych Caritas.
12. Za dwa tygodnie, 13 grudnia, przypada 10. ROCZNICA ŚMIERCI KS. PRAŁATA STANISŁAWA PIKULA, wieloletniego i zasłużonego proboszcza naszej parafii. Z tej okazji o godz. 12:30 zostanie odprawiona msza św. za zmarłego kapłana oraz poświęcona tablica, od duszpasterzy i wiernych, upamiętniająca posługę ks. prałata w naszej parafii. Jeżeli ktoś z Drogich Parafian chciałby włączyć się w ufundowanie tablicy, można swój dar złożyć w kopercie na tacę lub bezpośrednio na konto parafialne. „Bóg zapłać”.
13. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz listopadowy numer «Nowego Życia».
14. Informujemy, że na stronie internetowej MOGILY.PL znajdują się informacje dotyczące ważności grobów na naszym cmentarzu.
15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Władysławę Kleszcz; informujemy także, że 25 listopada odszedł do Pana kapłan pochodzący z naszej parafii, wyświęcony w 1985 r.,: ks. kan. Zbigniew Jagielski, wieloletni proboszcz parafii w Marciszowie; pogrzeb zmarłego kapłana odbył się w minioną sobotę o godz. 12:00 w Marciszowie – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.