I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17:15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
2. Dzisiaj przypada XVI WROCŁAWSKA NIEDZIELA HOSPICYJNA. Wolontariusze podejmą przykościelną zbiórkę funduszy na wsparcie instytucji zajmujących się opieką paliatywno-hospicyjną osób dotkniętych chorobą nowotworową.
3. Rozpoczęliśmy w naszej parafii KURS ALPHA. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze włączyć się do udziału w spotkaniach zapraszamy w poniedziałek o godz. 19:00 do Domu Parafialnego.
4. We wtorek, 8 marca, przypada DZIEŃ KOBIET. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych, o matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem geniuszu kobiety.
5. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO, które będzie pomocą w poznawaniu i rozważaniu Pisma Świętego.
6. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45.
7. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. Tradycyjnie podczas Wielkiego Postu CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ podejmuje akcję JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2022. Od dzisiaj w Kancelarii Parafialnej są do nabycia PASCHALIKI WIELKANOCNE w cenie 15 ZŁ., z których dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne CARITAS.
9. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbierane będą ofiary do puszki na MISYJNE DZIEŁO POMOCY «AD GENTES»; będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Z tej racji zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ będzie w trzecią niedzielę miesiąca.
10. DZIĘKUJEMY za przekazany dar serca na pomoc uchodźcom wojennym w Ukrainie: w niedzielę, 28 lutego zebrano 13.126 zł., w Środę Popielcową 11.759 zł., a uczennice 5 klasy ze szkoły przy ul Pautscha przekazały 1.308,56 zł. Łącznie do CARITAS POLSKA nasza parafia przekazuje na ten cel: 26.193,56 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za wrażliwość i hojność serca, „Bóg zapłać”.
11. Zachęcamy do włączenia się w ZBIÓRKĘ na pomoc Ukrainie: przy ołtarzu św. Antoniego w naszym kościele lub w wyznaczonym miejscu podczas urzędowani Kancelarii Parafialnej można przekazać żywność hermetycznie zamkniętą i z długim terminem ważności, środki higieny osobistej, bandaże, płyny dezynfekujące, koce termiczne, pampersy, mleko w proszku dla dzieci, ręczniki papierowe itp. Wszystkie przekazywane rzeczy użytku osobistego muszą być nowe, nieużywane.
12. Tworzymy także BAZĘ ADRESÓW na przyjęcie uchodźców z Ukrainy. Prosimy o zgłaszanie w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej adresów mieszkań, w których mogłyby być zakwaterowane rodziny z Ukrainy. Dane te zostaną przekazane do koordynacji w Urzędzie Gminy Miasta.
13. Nasza KUCHNIA CHARYTATYWNA gotowa jest wydawać dodatkowo kilkadziesiąt ciepłych posiłków dziennie dla rodzin z Ukrainy, a także uchodźcy zza wschodniej granicy mogą zgłaszać się do naszej PORADNI PRAWNEJ, by korzystać z porad prawnych w języku polskim, ukraińskim i białoruskim w ramach działalności FUNDACJI «SANCTA FAMILIA».
14. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także nowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano», «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».

Comments are closed.