I Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 1.03.2020 r.

1.    Druga Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy, z tej racji, jak co roku, po mszy św. jest zbiórka do puszek wystawionych na balaskach na MISYJNE DZIEŁO POMOCY «AD GENTES». Zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną odbędzie się w trzecią niedzielę miesiąca.
2.    O godz. 17:15 zapraszamy na GORZKIE  ŻALE z kazaniem pasyjnym.
3.    Zachęcamy również do udziału w pozostałych nabożeństwach wielkopostnych:
•    DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 9:30; 17:15 i 18:45
•    GODZINKI o MB Bolesnej w sobotę, a o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 6:30.
4.    W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św.; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
5.    Tradycyjnie podczas Wielkiego Postu CARITAS przekazuje skarbonki w ramach programu JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2020, do których odkładamy pieniądze zaoszczędzone w duchu umartwienia z rezygnacji z różnych rzeczy i przyjemności. Skarbonki te będzie można złożyć z powrotem w niedzielę po Wielkanocy, czyli w Niedzielę Miłosierdzia. W Kancelarii Parafialnej są również do nabycia wielkanocne PASCHALIKI małe – po 6 zł, a duże – po 14 zł.
6.    Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U ŚWIĘTEJ RODZINY», «NOWE ŻYCIE» oraz nowy numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO».
7.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Wiesława Gemzę, +Ryszarda Kaśkiewicza – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.