I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, ROK A – 26. 02. 2023 r.

1.     Dziś podczas każdej mszy św. kazania głosi o. Witold Baran CSsR, proboszcz parafii przy ul. Wittiga, którego bardzo serdecznie witamy. W ten sposób rozpoczynamy przygotowania naszej parafii do przeżycia tygodniowych misji parafialnych, które rozpoczniemy od 13 maja br.

2.     Dzisiaj przypada XVII Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Za zgodą Metropolity Wrocławskiego wolontariusze podjęli przykościelną zbiórkę funduszy na rzecz instytucji zajmujących się opieką paliatywno-hospicyjną osób dotkniętych chorobą nowotworową.

3.     O godz. 17:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

4.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w sobotę: święto św. Kazimierza, królewicza;

5.     W środę, 1 marca, o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na konferencję połączoną z otwartą dyskusją w ramach spotkań: Areopag na Wielkiej Wyspie. Tematem kolejnej konferencji, którą wygłosi ks. dr Marcin Kołodziej jest: „Skoro Bóg jest miłosierny, to dlaczego ksiądz mnie nie rozgrzeszył?”.

6.     W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.

7.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9:30; 17:15 – z udziałem dzieci i 18:45 – dla młodzieży i dorosłych.

8.     Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek, 3 marca, na Drogę Krzyżową o godz.18:45, po której odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne.

9.     Należących do Żywego Różańca oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę, 4 marca, do Domu Parafialnego o godz. 16:15, a następnie na nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca o godz.17:00 oraz na mszę św. o godz. 18:00 w intencji należących do wspólnoty oraz ich rodzin.

10. Tradycyjnie podczas Wielkiego Postu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej podejmuje akcję Jałmużna Wielkopostna. Od dzisiaj w Kancelarii Parafialnej są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 20 zł., z których dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas.

11. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbierane będą ofiary do puszki na misyjne dzieło pomocy «Ad Gentes»; będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano», «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Walerię Połomską i +Antoninę Łukasik-Szołdrę –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” 

Comments are closed.