I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,
ROK B – 18. 02. 2024 r.

1.     Dzisiaj od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy na kawę i produkty orkiszowe do Centrum św. Hildegardy, w Domu Parafialnym.

2.     O godz. 17:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w czwartek: święto katedry św. Piotra Apostoła – to dzień łączności z następcą św. Piotra, papieżem Franciszkiem, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie;

4.     W poniedziałek, 19 lutego, odbędzie się w naszej parafii kolejne regionalne spotkanie Parafialnych Zespołów Presynodalnych, które rozpocznie się od mszy św. o godz. 18:00, następnie będzie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie agapa w Domu Parafialnym.

5.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

6.     Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9:30; 17:15 – z udziałem dzieci i o 18:45 – dla młodzieży i dorosłych, która połączona będzie z nabożeństwem za wstawiennictwem św. Szarbela; w czasie nabożeństwa będzie można złożyć intencje, które polecimy w trakcie Drogi Krzyżowej, a na zakończenie odbędzie się obrzęd namaszczenia olejem św. Szarbela.

7.     Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, zbierane będą ofiary do puszki na misyjne dzieło pomocy «Ad Gentes»; będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

8.     W przyszły poniedziałek – 26 lutego – podczas spotkań wspólnoty „Płomień Pański” rozpoczniemy cykl katechez «ABC Duchowości», które poprowadzi ks. Adam. Na pierwszym spotkaniu zastanowimy się czym jest duchowość, dlaczego jest niezbędna w życiu człowieka, co odróżnia ją od religijności i jaka jest specyfika duchowości katolickiej. Spotkania mają charakter otwarty, więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką duchowości.

9.     Tradycyjnie podczas Wielkiego Postu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej podejmuje akcję Jałmużna Wielkopostna. Od dzisiaj w Kancelarii Parafialnej oraz w księgarni „Pociąg do Bajeczki” są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 20 zł., a także baranki z białej czekolady po 10 zł.,  z których dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas.

10. Dekanalne Nauki Przedmałżeńskie odbędą się w naszej parafii w dniach 1 i 2 marca oraz 8 i 9 marca br. Spotkania rozpoczną się mszą św. o godz. 18:00 w kościele, a następnie zapraszamy na konferencje do salki w Domu Parafialnym. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. 

11. Parafia Ojców Redemptorystów przy ul. Wittiga organizuje pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach od 13 do 24 sierpnia br. Więcej informacji oraz kontakt do organizatora jest na programach, które dostępne są w Zakrystii.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano», «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Krystynę Szturę –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” 

Comments are closed.