I Niedziela Wielkiego Postu

1. O godz. 17:15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto katedry św. Piotra Apostoła;
3. Wspólnota PŁOMIEŃ PAŃSKI zaprasza na wieczór uwielbienia w poniedziałek, 22 lutego. O godz. 18:00 Msza św., a następnie wspólna modlitwa uwielbienia Boga.
4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45, a także w ADORACYJNEJ MIEJSKIEJ DRODZE KRZYŻOWEJ, która polega na nawiedzeniu 14 wrocławskich kościołów stanowiących miejsca do rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Nasz kościół został wyznaczony do rozważania XIV stacji. Wszelkie informacje oraz przewodnik po XIV stacjach dostępne są w katedrze wrocławskiej oraz w aplikacji mobilnej, którą można pobrać na smartfony.
5. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św. Adorację zakończymy LITANIĄ DO ŚW. JÓZEFA, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. Tradycyjnie podczas Wielkiego Postu CARITAS przekazuje skarbonki w ramach programu JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA 2021, do których odkładamy pieniądze zaoszczędzone w duchu umartwienia i rezygnacji. Skarbonkę można pobrać na stoliku przy ambonie, a następnie złożyć z powrotem w niedzielę po Wielkanocy, czyli w Niedzielę Miłosierdzia.
7. Marzec będziemy przeżywali w tym roku jako szczególny miesiąc poświęcony św. Józefowi. Z tej racji od 1 marca podejmiemy PEREGRYNACJĘ IKONY ŚW. JÓZEFA w rodzinach naszej parafii. Zapraszamy rodziny do zapisywania się w Zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia ikony św. Józefa. Każda rodzina może przyjąć do swojego domu ikonę, by wspólnie modlić się za przyczyną Opiekuna Świętej Rodziny. W dniu przyjęcia ikony rodzina przychodzi do kościoła na mszę św. o godz. 18:00. Po mszy św. kapłan przekazuje ikonę konkretnej rodzinie. W domu rodzina stawia ikonę na specjalnie przygotowanym miejscu i podejmuje wspólną modlitwę (odmawia się różaniec, litanię do św. Józefa i inne modlitwy). O godz. 21:00 można odmówić Apel Jasnogórski, następnie modlitwy poranne, a w ciągu dnia Akt oddania i poświęcenia rodziny św. Józefowi. Obraz rodzina odnosi do kościoła następnego dnia przed godz. 18:00. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy.
8. Kurs ewangelizacyjny ALPHA – prowadzony on-line przez parafię MB Pocieszenia przy ul. Wittiga – rozpoczyna się w czwartek, 25 lutego. Kontakt z organizatorami i szczegóły znajdują się na plakacie i ulotkach.
9. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w drugą niedzielę Wielkiego Postu, jak co roku zbierane będą ofiary do puszki na MISYJNE DZIEŁO POMOCY «AD GENTES», będzie to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
10. Arcybiskup Józef Kupny wyznaczył nasz kościół jubileuszowy na TRANSMISJĘ MSZY ŚW. PRZEZ TV POLONIA w niedzielę, 14 marca. Z tej racji w tym dniu msza św. będzie odprawiona o godz. 13:00, zamiast o godz. 12:30.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano», «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci, «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Ryszarda Sadowskiego, +Krzysztofa Kota, +Wojciecha Wróblewskiego, +Józefa Ochrymowicza i +Tadeusza Mazura – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.