II Niedziela Adwentu, rok B

1. Dzisiaj obchodzimy XXI DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Ofiary zbierane do puszki po mszy św., decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przeznaczone są na pomoc dla sióstr i braci w wierze za naszą wschodnią granicą.
2. Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• WE WTOREK: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – jest to patronalne święto Sióstr Służebniczek, dlatego otoczmy nasze Siostry modlitwą; w tym dniu w południe jest „GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA”, zapraszamy o godz. 12:00 do kościoła na modlitwę różańcową.
4. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.
5. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA ze Wspólnotą PŁOMIEŃ PAŃSKI. O godz. 18:00 Eucharystia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. ROZDANIE MEDALIKÓW dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek podczas mszy św. o godz. 18:00.
7. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. Za tydzień, 13 grudnia, przypada 10. ROCZNICA ŚMIERCI KS. PRAŁATA STANISŁAWA PIKULA, wieloletniego i zasłużonego proboszcza naszej parafii. Z tej okazji o godz. 12:30 zostanie odprawiona msza św. za zmarłego kapłana oraz poświęcona tablica, od duszpasterzy i wiernych, upamiętniająca posługę ks. prałata w naszej parafii. Jeżeli ktoś z Drogich Parafian chce włączyć się w ufundowanie tej tablicy, można swój dar złożyć w kopercie na tacę lub bezpośrednio na konto parafialne. „Bóg zapłać”.
9. W Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone OPŁATKI oraz ŚWIECE CARITAS: małe w cenie 6 zł., dusze – 15 zł.; dochód ze świec przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
10. Można nadal zgłaszać w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej adresy osób, którym będziemy systematycznie zanosić ciepły posiłek w ramach działalności naszej KUCHNI CHARYTATYWNEJ.
11. W ramach akcji Caritas «ADWENT? TAK, POMAGAM» jeszcze do przyszłej niedzieli można przekazać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego żywność o przedłużonej dacie ważności i szczelnie zapakowaną (np. mąka, cukier, makarony, konserwy, dżemy). Produkty te zostaną rozdysponowane do osób potrzebujących naszej parafii, a także podopiecznych Caritas.
12. Tegoroczne REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy w 4. niedzielę Adwentu, tj. 20 grudnia i potrwają do wtorku włącznie. Z racji pandemii, która ogranicza ilość wiernych w kościele, bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnie dni Adwentu. Okazja do spowiedzi św. jest od poniedziałku do soboty 15 minut przed porannymi mszami, a na wieczornych mszach i w niedziele podczas mszy św., natomiast w każdy piątek od godz. 17:00.
13. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego» oraz grudniowy numer «Nowego Życia».
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Ryszarda Magyara, +Stefanię Strzałkę i +Edwarda Krzywańskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.