II Niedziela Adwentu

1. Obchodzimy dziś XXII DZIEŃ MODLITW I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Ofiary zbierane po mszy św., decyzją Konferencji Episkopatu Polski, przeznaczone zostaną na pomoc dla sióstr i braci w wierze za naszą wschodnią granicą. Dziś także jest pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. będzie ADORACJA Najświętszego Sakramentu.
2. W Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone OPŁATKI, z których ofiary przeznaczone zostaną na ogrzewanie kościoła i utrzymanie parafii w tym trudnym czasie pandemii. Są również duże ŚWIECE CARITAS w cenie 16 zł., z których dochód przeznaczony zostanie na WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM.
3. Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
4. Dzieci, młodzież oraz dorosłych zapraszamy w Adwencie na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Również od poniedziałku do piątku podczas mszy św. o godz. 7:00 będą adwentowe rozważania dla dorosłych.
5. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
• WE WTOREK: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• W ŚRODĘ: uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – jest to patronalne święto Sióstr Służebniczek, otoczmy nasze Siostry modlitwą; w tym dniu w południe jest „GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA”, zapraszamy o godz. 12:00 do kościoła na wspólną modlitwę różańcową;
6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, kończymy Rok Jubileuszowy ku czci św. Józefa. Tego dnia podziękujemy Panu Bogu za dar dla Kościoła powszechnego jakim jest św. Józef, za kościoły jubileuszowe w naszej archidiecezji oraz za wszystkie łaski wyproszone w tym czasie przez jego wstawiennictwo. Po każdej mszy św. zostanie odczytany AKT ZAWIERZENIA NARODU I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚW. JÓZEFOWI.
7. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po mszy św. o godz. 18:00, w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
9. REKOLEKCJE ADWENTOWE rozpoczniemy za tydzień, w III NIEDZIELĘ ADWENTU, i potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. Marek Ferenc, kapłan z archidiecezji wiedeńskiej. Zarezerwujmy sobie czas na nasze umocnienie w wierze.
10. KSIĘGARNIA «POCIĄG DO BAJECZKI» wraz z FUNDACJĄ MAŁYCH STÓPEK organizuje świąteczną zbiórkę PACZUSZKA DLA MALUSZKA. W tym roku chcemy wesprzeć Stowarzyszenie „Misja Dworcowa” im Ks. Jana Schneidera – Dom dla Kobiet z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, który mieści się przy ul. Pomorskiej we Wrocławiu. Akcja trwa do końca grudnia i polega na wpłaceniu dowolnej darowizny na konto fundacji lub przekazaniu przedmiotów, które są potrzebne młodym matkom. Szczegóły w księgarni, w Domu Parafialnym. W imieniu podopiecznych bardzo dziękujemy.
11. Wzrasta liczba zachorowań na KORONAWIRUSA, dlatego bardzo prosimy, aby wchodząc do kościoła nadal zasłaniać usta i nos oraz dezynfekować ręce. Dbajmy o bezpieczeństwo i zdrowie własne oraz innych uczestników liturgii.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», listopadowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Andrzeja Barańskiego, +Stanisławę Bełzę, +Magdalenę Kaczmarek, +Bogusława Pałczyńskiego i +Jacka Rożniatowskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.