II Niedziela po Bożym Narodzeniu, Rok A – 05.01.2020 r.

1.    O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
2.    W poniedziałek, 6 stycznia, przypada  UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana w tradycji świętem Trzech Króli. Jest to tzw. święto nakazane, czyli w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św., z tej racji będzie niedzielny porządek mszy św.; na zakończenie mszy św. pobłogosławione zostaną kadzidło i kreda, którą oznaczymy drzwi naszych domów.
3.    W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzony jest DZIEŃ POMOCY MISJOM i MISYJNY DZIEŃ DZIECI; tego dnia po mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.
4.    W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5.    DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY zaprasza na dramat biograficzno-historyczny pt. „Ratując pana Banksa”. Film opowiada o ponad dwudziestoletnich zmaganiach Walta Disneya o prawa do ekranizacji powieści „Mary Poppins”. Projekcja odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, o godz. 18:00 w Domu Parafialnym. Po filmie dyskusja. Wstęp wolny.
6.    W tym tygodniu podczas WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ odwiedzimy rodziny w naszej parafii z następujących ulic:
    WE WTOREK:    07. 01. – ul. Dembowskiego (nr 18 do końca, nr 33 do końca);
    W ŚRODĘ:        08. 01. – ul. Promień;
    W CZWARTEK:     09. 01. – ul. Brata Alberta, Cicha, Jasna, Piramowicza, Korczaka, Olszewskiego (nr 34-114);
    W PIĄTEK:         10. 01. – ul. Sempołowskiej, Monte Cassino;
    W SOBOTĘ:         11. 01. – ul. Partyzantów;
Kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00.
7.    Chcę poinformować, że została zmodernizowana kotłownia w Domu Parafialnym i zainstalowany NOWY PIEC GAZOWY C.O., który uruchomiony został w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia. Koszt instalacji to 40.700 zł. Z tej racji taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wsparcie finansowe tej inwestycji. W tym miejscu chcę bardzo podziękować wszystkim Ofiarodawcom, którzy już przyszli z pomocą materialną przekazując na ten cel łącznie 19.000 zł., z czego 8.400 zł. od wspólnoty Płonień Pański. Za wszelką pomoc i wsparcie składam serdeczne „Bóg zapłać”.
8.    Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U ŚWIĘTEJ RODZINY», nowy styczniowy numer «NOWEGO ŻYCIA», «L’OSSERVATORE ROMANO» oraz nowy numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO».
9.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Klarę Gontarewicz i +Piotra Bytnara –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.