II Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO rozpoczyna w Kościele w Polsce 78. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, pod hasłem: „Dzień dobra”. O godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na modlitwę KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
2. Dziś także obchodzimy XVI OGÓLNOPOLSKĄ NIEDZIELĘ MODLITW ZA KIEROWCÓW, któremu towarzyszy hasło: „Niesiemy Pokój i Dobro na wszystkich drogach”. Módlmy się o bezpieczeństwo na drogach i za wszystkich użytkowników dróg.
3. O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto św. Marka, ewangelisty;
• W ŚRODĘ: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;
• W PIĄTEK: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau;
5. We wtorek, 26 kwietnia, w Auli kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego, przy moście Grunwaldzkim organizowane jest UWIELBIENIE POLSKO – UKRAIŃSKIE z modlitwą o pokój. Wydarzenie to rozpocznie się mszą św. o godz. 18:00.
6. W czwartek, 28 kwietnia, po wieczornej mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
7. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. SPOTKANIE i PRÓBA LITURGICZNA dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w środę, 4 maja, po wieczornej mszy świętej, w kościele.
9. SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w niedzielę, 8 maja, po mszy św. o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
10. Podczas rozprowadzenia palm w Niedzielę Palmową, ministranci zebrali 3.446,70 zł. Ks. Krzysztof i cała Liturgiczna Służba Ołtarza bardzo dziękują za tak wielką ofiarność.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Krystynę Nowak, +Amelię Zolmozer i +Jadwigę Mieszczak – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.