II NIEDZIELA WIELKANOCNA,
ROK B – 07. 04. 2024 r.

1.     Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w Kościele katolickim w Polsce 80. Tydzień Miłosierdzia. W tym roku będzie przyświecać nam hasło: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1). O godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Dziś jest również pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     Dzisiaj o godz. 18:00, w kościele Św. Faustyny, młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk Biskupa Jacka Kicińskiego. Otoczmy ich szczególną modlitwą prosząc o obfitość darów Ducha Świętego.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z racji obchodów Wielkiego Tygodnia z poniedziałku, 25 marca);

4.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

5.     W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 19:00 odbędzie się kolejna modlitwa uwielbienia z ewangelizatorem Jakubem Bartkowiakiem, a następnego dnia, w poniedziałek, po wieczornej mszy św. kolejne spotkanie Szkoły Modlitwy Uwielbieniowej w ramach spotkania wspólnoty „Płomień Pański”.

6.     Za tydzień, 14 kwietnia, będziemy przeżywać w Kościele Niedzielę Biblijną. Z tej racji Instytut Nauk Biblijnych PWT wraz z Inicjatywą Biblijną «Lumen vitae» zapraszają na świętowanie Niedzieli Biblijnej już w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 18:30 w Auli PWT we Wrocławiu. Wstęp wolny.

7.     Zapraszamy osoby utalentowane wokalnie do tworzącego się chóru parafialnego «Rodzina». Chór mogliśmy już usłyszeć podczas liturgii w Wielki Czwartek, a teraz pragniemy kontynuować tę inicjatywę. Każdy wokalista będzie otrzymywał drogą elektroniczną nagrania oraz nuty, a przed każdym występem chór spotka się na jedną lub dwie próby. Zgłaszać można się u p. Jakuba, naszego organisty lub w Zakrystii.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», kwietniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

9.     W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Jolantę Zawko i +Marię Oszkiewicz – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.