II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO rozpoczyna w Kościele w Polsce 77. TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA, któremu towarzyszy hasło: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. O godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na modlitwę KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (transmitowana będzie również przez Internet).
2. Dziś odbywa się zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki któremu możemy wydawać ciepłe posiłki osobom potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
3. W poniedziałek, 12 kwietnia, rozpoczyna się w naszej parafii SEMINARIUM ODNOWY WIARY prowadzone przez wspólnotę Płomień Pański. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18:00, a następnie na modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem i konferencję rozpoczynającą seminarium, którą wygłosi ks. Wojciech Bujak, opiekun wspólnoty.
4. W środę, 14 kwietnia, przypada ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI, które zostało ustanowione przez Sejm RP dnia 22 lutego 2019 roku. Zachęcamy do modlitwy za naszą ojczyznę.
5. W III CZWARTEK MIESIĄCA, 15 kwietnia, zapraszamy na mszę św. KU CZCI ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Modlitwą otoczymy mężczyzn, ojców oraz rodziny naszej parafii.
6. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. Przeżywamy w naszej parafii PEREGRYNACJĘ IKONY ŚW. JÓZEFA, Opiekuna Świętej Rodziny. Zachęcamy do kontynuacji peregrynacji w kwietniu. Zapisy w Zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia ikony.
8. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej, która nieprzerwanie wydaje posiłki potrzebującym. „Bóg zapłać” za dar serca.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny» poświęcony św. Józefowi, «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Jacka Sołtysika, +Teresę Suchocką i +Danutę Janczyk – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.