II Niedziela Wielkanocna

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Pan Jezus w objawieniu św. siostrze Faustynie powiedział: «(…) W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski. Dusza, która przystąpi do spowiedzi i Komunii św. w ten lub najbliższy dzień przed Niedzielą dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat». O godz. 15:00 będzie w naszym kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia transmitowana przez Internet. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA.
2. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, OSOBY PRZEBYWAJĄCE W KOŚCIOŁACH i kaplicach, MAJĄ OBOWIĄZEK ZAKRYWANIA UST I NOSA za pomocą maseczki lub części odzieży, a od 20 kwietnia br. W NASZEJ ŚWIĄTYNI JEDNORAZOWO MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTWIE 50 OSÓB (1 osoba na 15 m2), z zachowaniem 2 m odległości miedzy sobą (tzn. należy zajmować co drugą ławkę po obu krańcach).
3. Od poniedziałku, 20 kwietnia, CMENTARZ PARAFIALNY ZOSTAJE OTWARTY, Z ZACHOWANIEM ZASAD BEZPIECZEŃSTWA – 2 m odległości, a W KAPLICY CMENTARNEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ DO 10 OSÓB (należy zajmować co drugą ławkę po obu krańcach).
4. TRANSMITUJEMY msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła przez Internet; na parafialnej stronie w zakładce TRANSMISJE jest link na portal YouTube. Od poniedziałku do soboty transmisje mszy św. są o godz. 18:00, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, w niedziele transmisja mszy św. o godz. 9:00; 10:30; 12:30 i 16:00.
5. Podejmując inicjatywę Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, w naszej parafii zostaje utworzona „PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA”, która polega na zebraniu w jednym miejscu (na stronie internetowej i przykościelnej tablicy ogłoszeń) informacji o usługodawcach, przedsiębiorcach, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszej parafii, by następnie zachęcać do korzystania z ich oferty. Prosimy wiernych, by robili zakupy w osiedlowych sklepikach, kupowali polskie produkty, a kiedy to będzie możliwe, by odwiedzali restauracje i korzystali z usług zakładów i przedsiębiorców na terenie naszej parafii. Zachęcamy do zakupów w kwiaciarni przy naszym cmentarzu parafialnym oraz – po otwarciu – do zakupów w księgarni i dewocjonaliach znajdujących się w naszym Domu Parafialnym. Zakłady, sklepy, firmy usługowe i przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty na parafialny adres mailowy sepolno@archidiecezja.wroc.pl, które będą zamieszczane na stronie internetowej parafii w zakładce OGŁOSZENIA, pod linkiem PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA oraz na przykościelnej TABLICY OGŁOSZEŃ.
6. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W CZWARTEK: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Jerzego, męczennika;
• W SOBOTĘ: święto św. Marka, ewangelisty; jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje, będziemy więc prosić o błogosławieństwo dla pracujących na roli, o deszcz i pomyślne zbiory, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
7. W piątek, o godz. 15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej, która nieprzerwanie wydaje posiłki potrzebującym. „Bóg zapłać” za dar serca.
9. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 15:30 do 17:30.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Marię Wilk i +Romualdę Szymańską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.