II Niedziela Wielkiego Postu, Rok A – 8.03.2020 r.

1. Przeżywamy dziś NIEDZIELĘ «AD GENTES», czyli Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, pod hasłem: „Eucharystia i misje”. Jak co roku, po mszy św. jest zbiórka do puszek wystawionych na balaskach na MISYJNE DZIEŁO POMOCY «AD GENTES». Z tej racji zbiórka na naszą Kuchnię Charytatywną odbędzie się w przyszłą niedzielę.
2. Dziś, 8 marca, obchodzimy DZIEŃ KOBIET. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych, o matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem geniuszu kobiety.
3. O godz. 17:15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
• DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 9:30; 17:15 i 18:45
• GODZINKI o MB Bolesnej w sobotę, a o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 6:30.
5. We wtorek o godz. 18:45 zapraszamy do Domu Parafialnego na LECTIO DIVINA, czyli rozważanie Słowa Bożego.
6. Ruch Kultury Chrześcijańskiej «ODRODZENIE» zaprasza członków i sympatyków do sali w Domu Parafialnym na spotkanie w środę, 11 marca, o godz. 17:00. Tematem spotkania będzie „Eucharystia”.
7. W czwartek o godz. 18:45 zapraszamy do Domu Parafialnego na KATECHEZĘ DLA DOROSŁYCH przybliżającą nauczanie Prymasa Tysiąclecia, Kard. Stefana Wyszyńskiego.
8. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
9. W piątek, 13 marca, przypada 7. ROCZNICA WYBORU PAPIEŻA FRANCISZKA na Stolicę Piotrową. Powierzajmy Ojca św. Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej.
10. W sobotę, 14 marca, o godz. 10:00 w Domu Parafialnym odbędzie się SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
11. W ramach wielkopostnej akcji CARITAS w Kancelarii Parafialnej oraz w księgarni w Domu Parafialnym są do nabycia wielkanocne PASCHALIKI: małe po 6 zł, a duże po 14 zł.
12. Informuję Drogich Parafian, że od czwartku, 5 marca, rozpoczęte zostały PRACE NA NASZYM CMENTARZU w związku Z UŁOŻENIEM KOSTKI na trzech alejka… spośród dwóch ofert wybrałem najkorzystniejszą: koszt całościowy wyniesie 110 000 zł. Zakończenie prac przewidziane jest na początek kwietnia, przed Niedzielą Palmową. Proszę o wyrozumiałość w związku z uciążliwością w trakcie podjętych prac, a osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo tę inicjatywę, mogą uczynić to dokonując przelewu na konto parafialne (adres na stronie internetowej) lub w porozumieniu z ks. Proboszczem.
13. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U ŚWIĘTEJ RODZINY», marcowy numer «NOWEGO ŻYCIA» oraz nowy numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO».
14. W związku z potwierdzonym przypadkiem zrażenia nowym korona-wirusem w Polsce i w naszym mieście, Kuria Metropolitalna prosi o ODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA: osoby przeziębione, osłabione i chore, prosimy, by w najbliższym czasie dla bezpieczeństwa swojego i innych pozostały w domu i korzystały z możliwości uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii za pośrednictwem mediów; podczas przekazywania znaku pokoju prosimy o powstrzymanie się od podawania ręki na rzecz skinienia głową; wiernych uczestniczących w Eucharystii zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej w postawie stojącej na rękę, wg wytycznych Przewodniczącego Episkopatu Polski. Z tej racji jest do odczytania PISMO MINISTRA ZDROWIA… Informuję, że kapłani rozdający Komunię Świętą dezynfekują uprzednio ręce preparatem antybakteryjnym i zwalczającym wirusy.

Comments are closed.