II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przeżywamy dziś niedzielę «Ad Gentes», czyli Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Jak co roku, po mszy św. jest zbiórka do puszki wystawionej na balaskach na misyjne dzieło pomocy «Ad Gentes».
 2. O godz. 17:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w czwartek: święto św. Kazimierza, królewicza;
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45, a także w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
 6. W sobotę, 6 marca, o godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej, o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.
 7. Marzec będziemy przeżywali w tym roku jako szczególny miesiąc poświęcony św. Józefowi. Z tej racji od 1 marca podejmiemy peregrynację ikony św. Józefa w naszej parafii. Każda rodzina, a także osoby samotne mogą przyjąć do swojego domu ikonę, by modlić się za przyczyną Opiekuna Świętej Rodziny. W dniu przyjęcia ikony zadeklarowana osoba lub rodzina przychodzi do kościoła na mszę św. o godz. 18:00. Po mszy św. kapłan przekazuje ikonę. W domu stawia się ikonę na specjalnie przygotowanym miejscu i podejmuje modlitwę (odmawia się różaniec, litanię do św. Józefa i inne modlitwy). O godz. 21:00 można odmówić Apel Jasnogórski, następnie modlitwy poranne, a w ciągu dnia Akt zawierzenia osobistego lub poświęcenia rodziny św. Józefowi. Obraz odnosi się do kościoła następnego dnia przed godz. 18:00. Zapraszamy do zapisywania się w Zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia ikony św. Józefa.
 8. W dniach 12 i 13 oraz 19 i 20 marca odbędzie się w naszej parafii dekanalny Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Kurs rozpocznie się w piątek 12 marca od mszy św. o godz. 18:00, a następnie będzie spotkanie w salce w Domu Parafialnym.
 9. Arcybiskup Józef Kupny wyznaczył nasz kościół jubileuszowy na transmisję mszy św. przez TV Polonia w niedzielę, 14 marca. Z tej racji w tym dniu msza św. będzie odprawiona o godz. 13:00, zamiast o godz. 12:30.
 10. Teraz przedstawiciel Wspólnoty Płomień Pański zaprosi do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu z modlitwa o uzdrowienie….
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano», «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci, «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Genowefę Rogoś i +Czesława Pacholczyka – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.