II Niedziela Zwykla

1. Dzisiaj o godz. 17:00 odbędą się w kościele JASEŁKA w wykonaniu dzieci z OCHRONKI prowadzonej przez nasze Siostry Służebniczki. Z tej racji nie będzie dziś o godz. 17:30 NIESZPORÓW NIEDZIELNYCH.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Antoniego, opata
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
3. Kontynuujemy SPOTKANIA KOLĘDOWE. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących ulic naszej parafii do kościoła na mszę św. o godz. 18:00:
 W PONIEDZIAŁEK: 17. 01. – ul. Kosynierów Gd.;
 WE WTOREK: 18. 01. – ul. Mickiewicza (nr 25 do końca, nr 48 do końca);
 W ŚRODĘ: 19. 01. – ul. Mierosławskiego, Libelta, Ściegiennego, Smętna;
 W CZWARTEK: 20. 01. – ul. Mielczarskiego (nr parzyste), Jackowskiego (do nr 36);
 W PIĄTEK: 21. 01. – ul. Abramowskiego, Stefczyka;
 W SOBOTĘ: 22. 01. – termin dodatkowy (na życzenie);
Natomiast jeżeli ktoś z mieszkańców danej ulicy chce, by w wyznaczonym dniu kapłan osobiście przyszedł w odwiedziny do domu, to prosimy o zgłoszenie zaproszenia w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
4. W poniedziałek, 17 stycznia, będziemy obchodzić w Kościele w Polsce XXV DZIEŃ JUDAIZMU, pod hasłem „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8).
5. W dniach od 18 do 25 stycznia będzie trwał TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, któremu towarzyszy hasło: „„Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”” (Mt 2,2).
6. Rok św. Józefa ogłoszony przez ojca świętego Franciszka był okazją do ponownego odkrycia bogactwa duchowych i osobowych cech Opiekuna Świętej Rodziny. Z tej racji również w tym roku zapraszamy w każdy III CZWARTEK MIESIĄCA na mszę św. o godz. 18:00 KU CZCI ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Modlitwą otoczymy mężczyzn, ojców oraz rodziny naszej parafii.
7. W piątek, 21 stycznia, przypada DZIEŃ BABCI, a w sobotę, 22 stycznia – DZIEŃ DZIADKA. Pamiętajmy o nich i módlmy się zarówno za żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gościa Niedzielnego».
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Jerzego Petrykowskiego –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.