II NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 15. 01. 2023 r.

1.     Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

2.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         we wtorek: wspomnienie św. Antoniego, opata;

         w czwartek: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

         w sobotę: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;

3.     W tym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej odwiedzimy rodziny w naszej parafii z następujących ulic:

§  w poniedziałek: 16. 01. – ul. Dembowskiego (nr nieparzyste), Głowackiego;

§  we wtorek:        17. 01. – ul. I Dywizji, Godebskiego;

§  w środę:              18. 01. – ul. Wysockiego, Belwederczyków (nr 1 – 16);

§  w czwartek:      19. 01. – ul. Szanieckiego, Belwederczyków (nr 17 – 21);

§  w piątek:             20. 01. – ul. Waryńskiego, Sowińskiego;

§  w sobotę:           21. 01. – ul. Konarskiego, Kosynierów Gd. (nr parzyste od 2 do 60);

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00.

4.     We wtorek, 17 stycznia, będziemy obchodzić w Kościele w Polsce XXVI Dzień Judaizmu, pod hasłem „Przejście Pana: Dziś wychodzicie” (Wj 13,14).

5.     W dniach od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, pod hasłem „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17). Nabożeństwo centralne odbędzie się w piątek, 20 stycznia, o godz. 17:00 w katedrze św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym będzie sesja naukowa pod tytułem „Ekumenizm w cieniu wojny”.

6.     Rok św. Józefa ogłoszony przez ojca świętego Franciszka był okazją do ponownego odkrycia bogactwa duchowych i osobowych cech Opiekuna Świętej Rodziny. Z tej racji również w tym roku zapraszamy w każdy III czwartek miesiąca na mszę św. o godz. 18:00 ku czci Świętego Józefa. Modlitwą otoczymy mężczyzn, ojców oraz rodziny naszej parafii.

7.     W czwartek, 19 stycznia, po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego.

8.     W sobotę, 21 stycznia, o godz. 18:00 w auli PWT we Wrocławiu odbędzie się Święto Biblii, które poprzedzi Niedzielę Słowa Bożego.

9.     Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zapraszamy w przyszłą niedzielę, 22 stycznia, na wspólne świętowanie ich uroczystości. O godz. 16:00 będzie msza św. w intencji babć i dziadków dzieci z Ochronki, po mszy odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu absolwentów Ochronki, a następnie dzieci przedstawia Jasełka. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz w nowej cenie, po 10 zł. «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Barbarę Przetocką, +Barbarę Bromirską, +Irenę Białas i +Annę Musialik – Piotrowską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.