II Niedziela Zwykła, Rok A – 19.01.2020 r.

 1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy dziękować Panu Bogu za 90 lat obecności i posługi w naszej parafii Sióstr Służebniczek. Natomiast o godz.16:30 zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne kolędowanie i agapę wszystkich członków wspólnoty Żywego Różańca.
 2. O 17:30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • we wtorek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 4. Rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2). Szczegóły spotkań ekumenicznych w naszej Archidiecezji znajdują się na plakacie w gablotce.
 5. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za nasze babcie i dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy.
 6. W tym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej odwiedzimy rodziny z następujących ulic:
 • w poniedziałek: 20. 01. – ul. Becka, Sławka, Krajewskiego, 8 maja (nr 2-26), Waryńskiego;
 • we wtorek: 21. 01. – ul. I Dywizji, Jezierskiego, Głowackiego;
 • w środę: 22. 01. – ul. Godebskiego, Wysockiego;
 • w czwartek: 23. 01. – ul. Szanieckiego, Sowińskiego;
 • w piątek: 24. 01. – ul. Belwederczyków, Konarskiego;
 • w sobotę: 25.01. – ul. Mickiewicza;

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00.

 1. W przyszłą niedzielę z inicjatywy papieża Franciszka po raz pierwszy w Kościele Powszechnym będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Jej każdorazowe obchody zostały wyznaczone na III Niedzielę Okresu Zwykłego.
 2. W dniach 14-16 lutego br. odbędą się w naszej parafii Warsztaty Uwielbienia, które poprowadzą Jakub Tomalak – kompozytor, lider i założyciel zespołu Abba Pater Music – oraz ks. Grzegorz Mączka. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, którzy poprzez śpiew i muzykę pragną chwalić Boga. Zapraszamy wokalistów oraz instrumentalistów. Warsztaty rozpoczniemy w piątek wieczorem, a zakończymy Koncertem Uwielbienia po Eucharystii o godz. 16:00 Dodatkowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej parafii.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia» oraz nowy numer «Gościa Niedzielnego».

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Gustawa Matiaszewskiego, +Janinę Górską, +Alicję Szulewską –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.