III Niedziela Wielkanocna

1. W Kościele w Polsce przeżywamy dziś NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna XIV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Dziś także jest pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. będzie ADORACJA Najświętszego Sakramentu.
2. Rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej, z tej racji codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO MAJOWE z litanią loretańską.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
• WE WTOREK: uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; głównej patronki naszego narodu; w tym dniu msze św. będą o godz. 7:00; 9:00 i 18:00;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Floriana, męczennika; patrona strażaków;
• W PIĄTEK: święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
4. We wtorek, 3 maja, KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
5. W środę, 4 maja, po wieczornej mszy świętej, odbędzie się w kościele SPOTKANIE i PRÓBA LITURGICZNA dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
6. W czwartek, 5 maja, po mszy św. wieczornej będzie rozbierana DEKORACJA WIELKANOCNA w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do pomocy.
7. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
8. W sobotę, 7 maja, o godz. 17:00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:30 w Domu Parafialnym zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA, ich rodzin i księdza Opiekuna.
9. SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w przyszłą niedzielę, 8 maja, po mszy św. o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», majowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Antoniego Marcińczyka, i +Waldemara Smerekę – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.