III NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK A – 23. 04. 2023 r.

1.     W Kościele w Polsce przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Z koszyczka na balaskach można pobrać kartki z sygnaturkami pism św. Jana, które mogą nam towarzyszyć przez najbliższy tydzień.

2.     Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Biblijne.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;

         we wtorek: święto św. Marka, ewangelisty;

         w sobotę: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;

4.     Dzisiaj po mszach św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:30 uczniowie Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Krajewskiego biorący udział w akcji „Pola nadziei” rozprowadzają pod kościołem żonkile. Można kupić żywe lub papierowe kwiaty, które są znakiem nadziei dla podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie i dyrekcja szkoły dziękują za wsparcie tej akcji.

5.     W środę, 26 kwietnia, o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na kolejną  konferencję połączoną z otwartą dyskusją w ramach spotkań: Areopag na Wielkiej Wyspie. Tematem kolejnej konferencji, którą wygłosi ks. dr Marcin Kołodziej jest: „Czy katolik może medytować”. Serdecznie zapraszamy.

6.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

7.     Zapraszamy na cykl koncertów organowych w ramach Spotkań z muzyką u Świętej Rodziny. Pierwszy koncert odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19:00. Wystąpi Monika Krahforst – artystka ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Szczegóły kolejnych koncertów organowych są na plakacie w gablotce.

8.     Informujemy, że od 13 do 21 maja br. będziemy przeżywać w naszej parafii tygodniowe Misje Święte, które poprowadzą oo. Redemptoryści. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas na te wyjątkowe rekolekcje umacniające naszą wiarę i wspólnotę parafialną.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Zbigniewa Muchę – „wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…”  

Comments are closed.