III Niedziela Wielkanocna

1. W Kościele w Polsce przeżywamy dziś NIEDZIELĘ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna XII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy dziś również IV NARODOWE CZYTANIE PISMA ŚWIĘTEGO.
2. Dziś także obchodzimy XIV OGÓLNOPOLSKĄ NIEDZIELĘ MODLITW ZA KIEROWCÓW pod hasłem: „Z Miłością na wszystkich drogach”. W tym roku niech będzie szczególnym dniem wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; dzień modlitw za bezrobotnych;
• W SOBOTĘ: uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski; msze św. będą odprawione o godz. 7:00, 9:00 i 18:00; decyzją Stolicy Apostolskiej w tym roku uroczystość ta została przeniesiona na 2 maja, z racji przypadającej 3 maja Niedzieli Wielkanocnej;
4. W piątek, o godz. 15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca.
5. Od piątku, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE z litanią loretańską.
6. W przyszłą niedzielę, 3 maja, po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się w kościele SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI KLAS III dot. uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii. Z racji ograniczonej ilości osób w naszym kościele prosimy, by na spotkanie przyszedł tylko jeden rodzic.
7. Przypominamy, że W NASZEJ ŚWIĄTYNI JEDNORAZOWO MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTWIE 50 OSÓB (1 osoba na 15 m2), z zachowaniem 2 m odległości miedzy sobą (tzn. należy zajmować co drugą ławkę po obu krańcach), a W KAPLICY CMENTARNEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ DO 10 OSÓB (należy zajmować co drugą ławkę po obu krańcach).
8. TRANSMITUJEMY msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła przez Internet; od poniedziałku do soboty transmisje mszy św. są o godz. 18:00, w maju o godz. 17:30 nabożeństwo majowe, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00, a w niedziele transmisja mszy św. o godz. 9:00; 10:30; 12:30.
9. KANCELARIA PARAFIALNA nie będzie czynna w piątek, 1 maja.
10. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej, która nieprzerwanie wydaje posiłki potrzebującym. „Bóg zapłać” za dar serca.
11. W naszej parafii zostaje utworzona „PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA”. Zbieramy informacje o usługodawcach, przedsiębiorcach, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszej parafii, by następnie zachęcać do korzystania z ich usług. Zakłady, sklepy, firmy usługowe mogą składać swoje oferty na parafialny adres mailowy sepolno@archidiecezja.wroc.pl , które będą zamieszczane na stronie internetowej parafii w zakładce OGŁOSZENIA, pod linkiem PARAFIALNA TARCZA ANTYKRYZYSOWA oraz na przykościelnej TABLICY OGŁOSZEŃ. Prosimy wiernych, by robili zakupy w osiedlowych sklepikach, kupowali polskie produkty, a kiedy to będzie możliwe, by odwiedzali restauracje i korzystali z usług zakładów i przedsiębiorców na terenie naszej parafii.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Jadwigę Święcicką, +Krystynę Brzezińską i +Eleonorę Poźniak – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.