III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś nie odbędzie się zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. Indywidualne wpłaty można dokonać na konto naszej parafii. „Bóg zapłać” za dar serca.
2. Dziś o godz. 17:15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
• DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 9:30; 17:15 i 18:45
• GODZINKI o MB Bolesnej w sobotę, a o Męce Pańskiej w niedziele o godz. 6:30.
3. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny prosi, by MODLIĆ SIĘ W DOMACH codziennie o godz. 21:00 dziesiątką Różańca, błagając Boga o oddalenie zagrożenia epidemią i polecając chorych, ich rodziny i tych, którzy się nimi opiekują.
4. DOSTOSUJMY SIĘ DO POLECEŃ stosownych służb, by ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZAKAŻENIA: dzieci i młodzież prosimy, by pozostała w domach na czas zamknięcia szkół, bowiem, nie mając oznak choroby mogą być nosicielami koronawirusa; osoby przeziębione, osłabione i chore, prosimy, by dla bezpieczeństwa swojego i innych pozostały w domu i korzystały z możliwości uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii za pośrednictwem mediów; wierni uczestniczący w Eucharystii mogą przyjmować Komunię Świętą w postawie stojącej na rękę, wg wytycznych Przewodniczącego Episkopatu Polski. Prosimy jednak, by wszyscy PRZEZ NAJBLIŻSZE 14 DNI POZOSTALI W DOMU I UCZESTNICZYLI W NABOŻEŃSTWACH ZA POŚREDNICTWEM MEDIÓW. Nie ma prawdziwej pobożności bez miłości bliźniego!
5. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w godzinach urzędowania tylko dla spraw związanych z pogrzebem. Wszelkie sprawy pilne proszę zgłaszać do Kancelarii przez domofon, a inne sprawy (np. prolongaty za grób na cmentarzu) proszę załatwiać w terminie późniejszym. Wezwanie kapłana do chorych pod parafialnym tel.: 71 / 348 32 30.
6. ZAWIESZAM DO ODWOŁANIA wszystkie spotkania grup w Domu Parafialnym, a zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa nie odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii. BARDZO PROSZĘ ZAPOZNAWAĆ SIĘ NA BIEŻĄCO Z WYWIESZANYMI KOMUNIKATAMI oraz na naszej stronie internetowej i na parafialnym profilu Facebooka.
7. W czwartek, 19 marca, przypada UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa, a także patrona Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o ustanie epidemii i ochronę zdrowia i życia ludzkiego. Pamiętajmy w modlitwie również o naszym Arcybiskupie Józefie Kupnym w dniu Jego imienin.
8. W piątek, o godz. 15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, o oddalenie zagrożenia epidemią, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U ŚWIĘTEJ RODZINY», marcowy numer «NOWEGO ŻYCIA» oraz nowy numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO».
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Tadeusza Gabrysia – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.