III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś, pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. będzie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a o godz. 17:15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45, a także w ADORACYJNEJ MIEJSKIEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Natomiast EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA w naszej Archidiecezji rozpocznie się w dniach 19 oraz 26 marca. Tegorocznym hasłem jest „Rewolucja pięknych ludzi”. Zapisy oraz szczegółowe informacje są na stronie internetowej: edk.org.pl
3. Jutro, 8 marca, obchodzimy DZIEŃ KOBIET. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych, o matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem geniuszu kobiety.
4. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
5. W dniach 12 i 13 oraz 19 i 20 marca odbędzie się w naszej parafii dekanalny KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla narzeczonych. Kurs rozpocznie się w piątek, 12 marca od mszy św. o godz. 18:00, a następnie będzie spotkanie w salce w Domu Parafialnym.
6. Spotykanie dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA odbędzie się w sobotę, 13 marca, o godz. 10:00 w kaplicy, w Domu Parafialnym.
7. W przyszłą niedzielę, 14 marca. msza św. zostanie odprawiona o godz. 13:00, zamiast o godz. 12:30 i będzie TRANSMITOWANA PRZEZ TV POLONIA.
8. Przeżywamy w naszej parafii PEREGRYNACJĘ IKONY ŚW. JÓZEFA. Każda rodzina, a także osoby samotne mogą przyjąć do swojego domu ikonę, by modlić się za przyczyną Opiekuna Świętej Rodziny. Zapraszamy do zapisywania się w Zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia ikony św. Józefa.
9. Tegoroczne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE odbędą się w naszej parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 21 marca i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. prof. PWT Grzegorz Sokołowski, Redaktor Naczelny «Nowego Życia».
10. MĘŻCZYŹNI ŚW. JÓZEFA zapraszają mężczyzn na rekolekcje, które odbędą się od 16 do 18 marca w Auli Towarzystwa Salezjańskiego św. Jana Bosko, Pl. Grunwaldzki 3 we Wrocławiu. Konferencję pt. „”Nauczanie Św. Józefa na kartach Ewangelii” wygłosi ks. dr Ryszard Kempiak SDB – salezjanin. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na: mezczyzniwewroclawiu.pl/.
11. W minioną niedzielę podczas zbiórki do puszki zebraliśmy 3.740 zł. na MISYJNE DZIEŁO POMOCY «AD GENTES». „Bóg zapłać” za dar serca.
12. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca. Wszystkich darczyńców i ofiarodawców polecamy przez wstawiennictwo Maryi podczas środowej Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
13. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano», «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Alicję Jedlińską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.