III Niedziela Zwykla

1. Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś NIEDZIELĘ SŁOWA BOŻEGO. O godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO SŁOWA BOŻEGO.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy;
• WE WTOREK: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
• W ŚRODĘ: wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XXII DZIEŃ ISLAMU pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: świadkami nadziei”.
4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU. Ogarniamy modlitwą członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
5. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy do Domu Parafialnego na spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO, które będzie pomocą w poznawaniu i rozważaniu Pisma Świętego.
6. W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. W sobotę, 29 stycznia, o godz. 10:00 będzie rozbierana DEKORACJA BOŻONARODZENIOWA w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do pomocy.
8. Z inicjatywy Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, za tydzień po każdej mszy św. odbędzie się OKOLICZNOŚCIOWA ZBIÓRKA na wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej inicjatywy.
9. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne SPOTKANIA KOLĘDOWE. Dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę w kościele, a także za przekazane ofiary. Natomiast na indywidualne zaproszenie przyjęły kapłana 63 rodziny (na ok. 4000 rodzin w parafii). Wszystkich Drogich Parafian otaczamy modlitwą i błogosławimy w tym trudnym czasie pandemii, życząc zdrowia, opieki Świętej Rodziny oraz szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania i tworzenia wspólnoty rodzinnej, sąsiedzkiej i parafialnej.
10. Od 28 lutego br. zaczniemy w naszej parafii KURS ALPHA, czyli cykl spotkań dla zniechęconych codziennością, poszukujących odpowiedzi na pytanie, czy jest w życiu coś więcej. Uczestnikom proponujemy ciekawe konferencje oraz swobodne rozmowy przy poczęstunku. Spotkania będą odbywać się w poniedziałkowe wieczory w Domu Parafialnym. W przyszłą niedzielę członkowie wspólnoty PŁOMIEŃ PAŃSKI przekażą szczegółowe informacje i ulotki, ale już od dzisiaj można zapisywać się na to wydarzenie przez link na stronie internetowej wspólnoty PŁOMIEŃ PAŃSKI.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Marka Oleksińskiego i +Dariusza Stysia –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie”…

Comments are closed.