III NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK A – 22. 01. 2023 r.

1.     Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego.

2.     Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zapraszamy dzisiaj na wspólne świętowanie ich uroczystości. O godz. 16:00 będzie msza św., po niej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu absolwentów Ochronki Sióstr Służebniczek, a następnie dzieci z Ochronki przedstawią Jasełka. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Z tej racji nie będzie dzisiaj o godz. 17:30 Nieszporów Niedzielnych.

3.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         we wtorek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy;

         w środę: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

         w czwartek: wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

         w sobotę: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

4.     W tym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej odwiedzimy rodziny w naszej parafii z następujących ulic:

§  w poniedziałek: 23. 01. – ul. Kosynierów Gd. (nr parzyste od 62 do 94 i nieparzyste);

§  we wtorek:        24. 01. – ul. Potebni;

§  w środę:              25. 01. – ul. Nullo;

§  w czwartek:      26. 01. – ul. Okrzei;

§  w piątek:             27. 01. – ul. Kasprzaka;

§  w sobotę:            28. 01. – ul. Partyzantów (nr parzyste i nieparzyste od 7 do 97);

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00.

5.     W czwartek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XXIII Dzień Islamu pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki”.

6.     W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

7.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

8.     Z inicjatywy Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, za tydzień po każdej mszy św. odbędzie się okolicznościowa zbiórka na wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej inicjatywy.

9.     Informujemy, że nasz dotychczasowy organista p. Damian Dębicki, w przyszłą niedzielę kończy posługę w naszej parafii. Dziękujemy bardzo za ponad 12-letnią obecność w naszej parafii, za uświetnianie mszy św., nabożeństw i różnych uroczystości wspaniałą grą na organach oraz pięknym śpiewem i życzymy Bożego błogosławieństwa na, wybranym przez siebie, nowym etapie realizacji zawodowej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

 

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Stanisława Leońskiego, +Barbarę Paluch i +Wandę Zielińską –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” 

Comments are closed.