III Niedziela Zwykła, Rok A – 26.01.2020 r.

1.     Dzisiaj z inicjatywy papieża Franciszka po raz pierwszy w Kościele Powszechnym obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. O godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego.

2.     Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. W świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami.

3.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         we wtorek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

         w piątek: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, apostoła młodzieży;

4.     W tym tygodniu z wizytą duszpasterską odwiedzimy rodziny z następujących ulic:

   w poniedziałek: 27. 01. – ul. Smętna, Ściegiennego, Libelta;

   we wtorek:       28. 01. – ul. Mierosławskiego, Kolęda dodatkowa (na życzenie);

W zakrystii prosimy zgłaszać adresy na wtorkową Kolędę uzupełniającą.

5.     We wtorek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego rodziny, które gościły młodzież podczas Europejskiego Spotkania Młodych Taizé.

6.     W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego osoby przygotowujące się na pielgrzymkę do Fatimy.

7.     W pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach dopołudniowych, kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

8.     W sobotę, 1 lutego, o godz. 10:00 będzie rozbierana dekoracja bożonarodzeniowa w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy do pomocy.

9.     W sobotę, w godz. 11:00 – 13:30, przy ul. Pautscha 9 Stowarzyszenie «Nurt» zaprasza wszystkich szukających wartościowej oferty edukacyjnej i wychowawczej na Wielką Wyspę Wiedzy, czyli drzwi otwarte Przedszkola oraz Szkół Podstawowych Stowarzyszenia «Nurt». Szczegóły znajdują się na wywieszonym plakacie.

10. Należących do Żywego Różańca oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę, 1 lutego, do Domu Parafialnego o godz. 16.30, a następnie na modlitwę różańcową w kościele o godz.17:30 oraz na mszę św. o godz. 18.00 w intencji należących do wspólnoty oraz ich rodzin.

11.   W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu na liturgię przynosimy do poświęcenia świece gromniczne; Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego w przedsionku kościoła będzie rozprowadzać gromnice: małe w cenie 3 zł., a większe – 8 zł. Zebrane ofiary przeznaczone będą na potrzeby parafii, natomiast dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do modlitwy podczas mszy św. o godz. 10:30.

12.  Kuria Metropolitalna Wrocławska uprzejmie informuje, iż Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować 2 lutego br., w patronalne święto osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej inicjatywy.

13.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia» oraz nowy numer «Gościa Niedzielnego».

14.   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Jolę Idzikowską, +Janinę Bednarek, –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.