III NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK B – 21. 01. 2024 r.

1.     Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego, pod hasłem: „Trwajcie w moim Słowie” (J 8,31). O godz. 17:30 zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (EI 50).

2.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w środę: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,                    patrona dziennikarzy;

         w czwartek: święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

         w piątek: wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

3.     W tym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej odwiedzimy rodziny w naszej parafii z następujących ulic:

§  w poniedziałek: 23. 01. – ul. Promień (nr parzyste od 4 do 18; nr nieparzyste od 1 do 31);

§  we wtorek:        24. 01. – ul. Promień (nr nieparzyste od 33 do 57);

§  w środę:              25. 01. – ul. Potebni;

§  w czwartek:      26. 01. – ul. Nullo;

§  w piątek:             27. 01. – ul. Okrzei;

§  w sobotę:            28. 01. – ul. Kasprzaka; Spółdzielcza (nr parzyste od 2 do 46);

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy od godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00. Dzień wcześniej o wizycie będą powiadamiać ministranci.

4.     Instytut św. Hildegardy zaprasza na otwarte spotkania czwartkowe „Harmonia ducha, duszy i cała wg św. Hildegardy”. Spotkania odbywają się w ostatnie czwartki miesiąca o godz. 19:00 w Instytucie św. Hildegardy mieszczącym się w Domu Parafialnym.

5.     W piątek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony będzie XXIV Dzień Islamu pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.

6.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

7.     Z inicjatywy Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, za tydzień po każdej mszy św. odbędzie się okolicznościowa zbiórka na wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej inicjatywy.

8.     Księgarnia «Pociąg od bajeczki» wraz z Fundacją Małych Stópek bardzo dziękują darczyńcom za liczny udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Dary zostały przekazane  Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci z Wrocławia. W ramach podziękowania zapraszamy na wspólną mszę św. za ofiarodawców, ich rodziny i podopiecznych Fundacji w środę, 31 stycznia, o godz. 9:00.

9.     W dniach od 2 do 9 marca br. zapraszamy na pielgrzymkę na piękną Maltę i wyspę Gozo śladami św. Pawła Apostoła – wylot z Krakowa. Cena 8-dniwej pielgrzymki to 4.400 zł./os. + 150 EUR. Szczegółowy program znajduje się w gablotce przy kościele, a zapisy u ks. Proboszcza.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Tomasza Ratajczaka i +Czesława Kuracha –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.