IV NIEDZIELA ADWENTU, ROK A – 18. 12. 2022 r.

1.     W imię Boże rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je o. Wojciech Idziak CSsR, redemptorysta z parafii przy ul. Wittiga we Wrocławiu. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas każdej mszy św., a w poniedziałek i wtorek, o godz. 9:00 msza św. z nauką dla dorosłych, o 17:00 Roraty z nauką dla dzieci i o godz. 18:00 msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży. Spowiedź św. będzie w poniedziałek od 19:00 do 21:00 i we wtorek od 8:30 do 10:00 i od 16:30 do 19:00.

2.     Dzisiaj ministranci rozprowadzają sianko wigilijne, a w Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone opłatki.

3.     Zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30.

4.     W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież oraz dorosłych od środy do piątku o godz. 18:00, natomiast o godz. 7:00 będzie msza św. z adwentowymi rozważaniami dla dorosłych.

5.     W poniedziałek o godz. 19:00  zapraszamy do kaplicy w Domu Parafialnym na ostatnią już konferencję o Słowie Bożym, którą wygłosi ks. prof. PWT Rajmund Pietkiewicz, wykładowca Pisma Świętego. Na spotkaniu będzie można również otrzymać odpowiedź na zadawane pytania o Słowie Bożym. Serdecznie zapraszamy.

6.     W środę po wieczornej mszy św. będziemy ustawiać dekorację bożonarodzeniową. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnego przygotowania naszej świątyni na nadchodzące święta.

7.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do przedświątecznej spowiedzi św.

8.     W sobotę, 24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia zostaną odprawione msze św. o godz. 7:00 i 9:00; nie będzie mszy św. o godz. 18:00. Podczas wieczerzy wigilijnej zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę: rozpoczynamy od odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, następnie wspólna modlitwa, a łamiąc się opłatkiem składamy sobie serdeczne życzenia. Zgodnie z naszą tradycją zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9.     Liturgiczną uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy od wigilijnej Pasterki: pierwsza będzie o godz. 22:00, a następna o północy, natomiast w niedzielę, 25 grudnia, msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, jednak, jak co roku, nie będzie mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 20:00.

10. Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Świętej Rodziny w tym roku przypada w piątek, 30 grudnia. Podczas mszy św. odpustowej o godz. 18:00 polecać będziemy małżeństwa, które w tym roku przeżywają swoje okrągłe jubileusze. Prosimy o zgłaszanie Jubilatów po mszach św. w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej. Jubilaci otrzymają pamiątkowe pisemne błogosławieństwa.

11. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia nasza parafia przygotowuje paczki świąteczne z produktami spożywczymi dla osób w trudnej sytuacji materialnej oraz korzystających na co dzień z pomocy naszej Kuchni Charytatywnej. Osoby, które chciałyby skorzystać ze wsparcia mogą zgłaszać się do naszej Kuchni Charytatywnej w poniedziałek i wtorek, aby odebrać bon na paczkę.

12. Odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. Kolęda, rozpoczniemy od 2 stycznia 2023 r. Będziemy chcieli odwiedzić w domach naszych parafian według wcześniej podanego grafiku poszczególnych ulic.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», grudniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Ireneusza Mateję, +Bogusława Wojtkowiaka i Bożenę Baran-Barańską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.