IV NIEDZIELA ADWENTU,
ROK B – 14. 12. 2023 r.

1.     Dziś przypada IV Niedziela Adwentu. Msze św. będą odprawiane do południa według porządku niedzielnego, tj. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:30; nie będzie mszy św. popołudniu o godz. 16:00, 18:00 i 20:00. Zasiadając wieczorem do wieczerzy w Wigilię Bożego Narodzenia zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę: rozpoczynamy od odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, następnie wspólna modlitwa, a łamiąc się opłatkiem składamy sobie serdeczne życzenia.

2.     Dzisiaj przypada dzień imienin ks. Adama; zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszego księdza wikariusza podczas Pasterki o godz. 21:30.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

 w poniedziałek: uroczystość Narodzenia Pańskiego;

 we wtorek: święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;

 w środę: święto św. Jana, apostoła i ewangelisty;

 w czwartek: święto świętych Młodzianków, męczenników;

4.     Liturgiczną uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy od wigilijnej Pasterki: pierwsza będzie o godz. 21:30, a następna o północy, natomiast w poniedziałek, 25 grudnia, msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, jednak, jak co roku, nie będzie mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 20:00.

5.     W drugi dzień świąt, 26 grudnia, msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę, a ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone są na utrzymanie Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

  1. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. przed uroczystością odpustową.

7.     Uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Świętej Rodziny przypada w niedzielę, 31 grudnia. Mszy św. odpustowej o godz. 12:30 przewodniczyć będzie ks. kanonik Marek Dutkowski, dziekan naszego Dekanatu, podczas której polecać będziemy naszych Parafian oraz małżeństwa, które przeżywają swoje okrągłe jubileusze.

8.     Odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. Kolędę, rozpoczniemy od 2 stycznia 2024 r. Odwiedzimy w domach naszych parafian według ustalonego grafiku poszczególnych ulic. Grafik Kolędy znajduje się w gablotce przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy o godz. 16:00, a w soboty o godz. 14:00. Dzień wcześniej o wizycie będą powiadamiać ministranci.

9.     Bardzo dziękuję wszystkim księżom za posługę sakramentalną i duszpasterską w czasie naszego przygotowania świątecznego, jak również LSO, Skautom i wszystkim osobom, które ustawiały choinki oraz szopkę bożonarodzeniową do naszego kościoła, a także naszej Siostrze Zakrystiance za dekorację prezbiterium i troskę o naszą świątynię; za to zaangażowanie dla dobra naszej parafii z całego serca wszystkim dziękuję – „Bóg zapłać”.

10. W okresie Bożego Narodzenia będziemy kontynuować dodatkowe nabożeństwa w naszym kościele po mszy św. o godz. 7:00: w środy  litania do św. Józefa, a w soboty – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», grudniowy numer «Nowego Życia» oraz świąteczne wydanie «Niedzieli» po 12 zł. i «Gościa Niedzielnego» po 15 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Janusza Kokoszę, +Janinę Ożyhar i +Wiesławę Lipińską – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.