IV Niedziela Adwentu, rok B

1. W imię Boże rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks. dr Adam Łuźniak, Wikariusz Generalny Archidiecezji Wrocławskiej. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas każdej mszy św., a w poniedziałek i wtorek, o godz. 9:00 msza św. z nauką dla dorosłych, o 17:00 Roraty z nauką dla dzieci i o godz. 18:00 msza św. z nauką dla dorosłych i młodzieży. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek od 7:30 do 9:00, natomiast Spowiedź św. w poniedziałek od 19:00 do 21:00 i we wtorek od 8:30 do 10:00 i od 16:30 do 19:00.
2. Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
3. Po rekolekcjach zapraszamy na ostatnie RORATY w środę o godz. 18:00, a o godz. 19:00 będziemy ustawiać DEKORACJĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnego przygotowania naszej świątyni na nadchodzące święta.
4. W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA, 24 grudnia, zostaną odprawione MSZE ŚW. o godz. 7:00 i 9:00; nie będzie mszy św. o godz. 18:00. W tym dniu KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
5. Liturgiczną UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA rozpoczniemy od Pasterki: z racji pandemii pierwsza będzie o godz. 21:00 – dla osób 65+, następnie o godz. 22:00; 23:00 i o północy. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas wieczerzy wigilijnej – zadbajmy szczególnie o bezpieczeństwo Seniorów, zatroszczmy się również o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wigilii: rozpoczynamy od odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, wspólnej modlitwy, a łamiąc się opłatkiem składamy sobie serdeczne życzenia i zgodnie z naszą tradycją zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
6. W piątek, W UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a MSZE ŚW. będą w porządku niedzielnym oprócz mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 20:00. W drugi dzień świąt przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, msze św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę.
7. W NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY, która w tym roku przypada 27 grudnia, będziemy przezywać ODPUST w naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 12:30 przewodniczyć będzie J.E. biskup-senior diecezji świdnickiej Ignacy Dec. Podczas tej mszy św. polecać będziemy małżeństwa, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze. Prosimy o zgłaszanie JUBILATÓW w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej, bowiem otrzymają pamiątkowe pisemne błogosławieństwa.
8. Działając zgodnie z przepisami prawa kanonicznego ze względu na duchowe dobro wiernych, Abp Józef Kupny UDZIELA DYSPENSY na czas od III Niedzieli Adwentu (13 grudnia br.) do Niedzieli Chrztu Pańskiego włącznie (10 stycznia 2021 r.) od obowiązku uczestniczenia we mszy św. w niedziele i inne dni świąteczne nakazane wiernym Archidiecezji Wrocławskiej i wszystkim przebywającym w tym czasie na jej terenie. Oznacza to, że nieobecność na mszy św. w czasie obowiązywania dyspensy nie będzie grzechem.
9. Dla chorych, seniorów i pozostających w domu będziemy TRANSMITOWAĆ drogą internetową msze św. z naszego kościoła na kanale YouTube: Pasterkę o godz. 22:00 oraz od uroczystości Bożego Narodzenia do Niedzieli Świętej Rodziny o godz. 10:30 i 12:30.
10. W Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone OPŁATKI oraz ostatnie sztuki dużych ŚWIEC CARITAS w cenie 15 zł.
11. W ramach akcji Caritas «ADWENT? TAK, POMAGAM» odbyła się świąteczna zbiórka żywności w naszej parafii. Łącznie zebrano ok. 160 kg produktów z długim terminem ważności oraz dużo słodyczy, kawy i herbaty. Zebrana żywność przekazana została działającej w naszej parafii Fundacji «Sancta Familia», która przygotowała paczki świąteczne dla osób potrzebujących z naszej parafii oraz osób, które na co dzień korzystają z pomocy naszej Kuchni Charytatywnej. Wszystkim osobom, które podzieliły się w tym trudnym czasie z osobami w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej bardzo dziękujemy. „Bóg zapłać”.
12. Informujemy, że ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, czyli KOLĘDA, z racji pandemii, przeprowadzone będą w zmienionej formule. W styczniu 2021 r. według ustalonego grafiku zaprosimy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do kościoła na mszę św. Szczególną intencją tej mszy św. będzie modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Podczas liturgii będzie wygłoszona okolicznościowa homilia i sprawozdanie z życia parafii, zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa nad mieszkańcami oraz poświęcona woda, którą wierni przyniosą na mszę i zaniosą ją do swoich domów; zostaną też rozdane okolicznościowe obrazki.
13. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie można nabyć nowy numer «Gościa Niedzielnego», «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci, «L’Osservatore Romano» oraz grudniowy numer «Nowego Życia».
14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Lucjana Olejnika, +Bogusława Budrewicza, +Zbigniewa Wierzbickiego, +Zygmunta Janowicza i +Wandę Andreasik – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.