IV Niedziela Adwentu

1.    Zapraszamy dziś na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 17:30.
2.    Dziś po mszach św. ministranci rozprowadzają SIANKO WIGILIJNE.
3.    Również po wszystkich mszach św. prowadzana jest sprzedaż ciast oraz książek, biżuterii, ceramiki itp., z której dochód będzie przeznaczony na LECZENIE naszej parafianki, Agaty Hoffmann. Jest to okazja, by kupując prezenty bożonarodzeniowe, jednocześnie pomóc ciężko chorej osobie w odzyskiwaniu sprawności. Chora i Jej Rodzina składają serdeczne „Bóg zapłać” za każdą pomoc.
4.    W Kancelarii Parafialnej można nabyć poświęcone OPŁATKI.
5.    Do czwartku włącznie zapraszamy na RORATY o godz. 18:00, a od poniedziałku do piątku podczas mszy św. o godz. 7:00 będą adwentowe rozważania dla dorosłych.
6.    We wtorek, 21 grudnia, o godz. 19:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na kolejne SPOTKANIE SYNODALNE O SYNODALNOŚCI KOŚCIOŁA.
7.    W środę o godz. 19:00 będziemy ustawiać DEKORACJĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Zapraszamy młodzież i dorosłych do wspólnego przygotowania naszej świątyni na nadchodzące święta.
8.    W czwartek, 23 grudnia, od godz. 17:00 okazja do przedświątecznej SPOWIEDZI ŚW.
9.    W piątek, 24 grudnia, w WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA zostaną odprawione MSZE ŚW. o godz. 7:00 i 9:00; nie będzie w kościele o godz. 15:00 KORONKI DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA oraz mszy św. o godz. 18:00. W tym dniu KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
10.    Liturgiczną UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA rozpoczniemy od Pasterki: pierwsza będzie o godz. 21:30 – dla osób 65+, a następnie o północy. Podczas wieczerzy wigilijnej zatroszczmy się o tradycyjną, chrześcijańską oprawę Wigilii: rozpoczynamy od odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, następnie wspólna modlitwa, a łamiąc się opłatkiem składamy sobie serdeczne życzenia.
11.    W sobotę, 25 grudnia, W UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO, msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, ale nie będzie mszy św. o godz. 7:00 i o godz. 20:00.
12.    W NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY, która w tym roku przypada 26 grudnia, będziemy przezywać ODPUST w naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 12:30 przewodniczyć będzie J.E. biskup Jacek Kiciński. Podczas tej mszy św. polecać będziemy małżeństwa, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze. Prosimy o zgłaszanie JUBILATÓW w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej, bowiem otrzymają pamiątkowe błogosławieństwo.
13.    Dla chorych i seniorów będziemy TRANSMITOWAĆ drogą internetową msze św. z naszego kościoła na kanale YouTube: Pasterkę o godz. 21:30, a w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w niedzielę Świętej Rodziny o godz. 10:30 i 12:30.
14.    Decyzją Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, z dniem 1 stycznia 2022 r., nasz wikariusz ks. dr Bartosz MITKIEWICZ podejmie obowiązki administratora parafii pw. Św. Józefa w Bierutowie. Dziękujemy za wieloletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy ks. Bartoszowi Bożego błogosławieństwa i asystencji Ducha Świętego w parafii, którą obejmuje. Uroczyste POŻEGNANIE KS. BARTOSZA będzie podczas mszy św. odpustowej, czyli w niedzielę, 26 grudnia o godz. 12:30.
15.    ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE, czyli KOLĘDA, z racji trwającej pandemii, odbędą się w podobnej formule, jak tegoroczne. Tzn. w styczniu 2022 r. według ustalonego grafiku zaprosimy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do kościoła na Eucharystię o godz. 18:00. Szczególną intencją tej mszy św. będzie modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Podczas liturgii będzie wygłoszona okolicznościowa homilia, na zakończenie sprawozdanie z życia parafii, a także modlitwa błogosławieństwa nad mieszkańcami oraz poświęcenie wody, którą wierni przyniosą na mszę. Natomiast jeżeli ktoś z mieszkańców danej ulicy chce, by w wyznaczonym dniu kapłan osobiście przyszedł w odwiedziny do domu, to prosimy o zgłoszenie zaproszenia w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej, do końca bieżącego roku.
16.    Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ. Na stoliku przy ambonie jest do nabycia nowy numer naszego parafialnego czasopisma «U Świętej Rodziny», grudniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny» i «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci.
17.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Janinę Tarmas-Gliwicką, +Stanisława Baumanna i +Janusza Kamińskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.