IV Niedziela Wielkanocna

1. W Kościele przeżywamy dziś NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA, która rozpoczyna 58. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą wspierają kapłanów w posłudze sakramentalnej i duszpasterskiej – „Bóg zapłać”.
2. Dziś także obchodzimy XV OGÓLNOPOLSKĄ NIEDZIELĘ MODLITW ZA KIEROWCÓW. Jest to okazja do okazania wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii.
3. O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w intencji o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W CZWARTEK: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
5. W środę, 28 kwietnia, po mszy św. wieczornej będzie rozbierana DEKORACJA WIELKANOCNA w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy mężczyzn do pomocy.
6. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. Od soboty, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na NABOŻEŃSTWA MAJOWE z litanią loretańską. Od tego roku do litanii loretańskiej dodane są trzy nowe wezwania zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski. Są to wezwania: „Matko miłosierdzia” (po wezwaniu „Matko Kościoła”), „Matko nadziei” (po wezwaniu „Matko łaski Bożej”) i „Pociecho migrantów” (po wezwaniu „Ucieczko grzesznych”).
8. W sobotę, 1 maja, o godz. 17:15 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP wraz z litanią loretańską. Wcześniej, o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.
9. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zapraszają w poniedziałek, 3 maja, o godz. 18:00 do kościoła uniwersyteckiego na mszę św. w intencji MATURZYSTÓW.
10. Zachęcamy do kontynuacji PEREGRYNACJI IKONY ŚW. JÓZEFA w naszej parafii również w maju. Zapisy w Zakrystii na konkretny dzień nawiedzenia ikony.
11. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Bronisławę Zawadzką i +Małgorzatę Knappe – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.