IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, ROK A – 30. 04. 2023 r.

  1. W Kościele przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna
    60. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego
    pod hasłem: „Powołani w Kościele”. Módlmy się o gorliwe i święte powołania do służby Bożej w Kościele, dziękujemy również wszystkim, którzy modlitwą wspierają kapłanów w posłudze sakramentalnej i duszpasterskiej – „Bóg zapłać”.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

        w poniedziałek: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, patrona ludzi pracy;

        we wtorek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

        w środę: uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski; głównej patronki naszego narodu; w tym dniu msze św. będą o godz. 7:00; 9:00 i 18:00;

        w czwartek: wspomnienie św. Floriana, męczennika; patrona strażaków;

        w sobotę: święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;

3.    Zapraszamy na cykl koncertów organowych w ramach Spotkań z muzyką u Świętej Rodziny. Pierwszy koncert odbędzie się dziś w naszym kościele o godz. 19:00. Wystąpi Monika Krahforst – artystka ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Hochschule für Musik we Frankfurcie nad Menem.

4.    Od poniedziałku rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej, z tej racji codziennie o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską.

5.    W poniedziałek, 1 maja i w środę, 3 maja, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

  1. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej  spowiedzi św.
  2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek, 5 maja, po wieczornej mszy św., w Domu Parafialnym.

8.    W piątek, po mszy św. wieczornej będzie rozbierana dekoracja wielkanocna w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy młodzież i mężczyzn do pomocy.

9.    W sobotę, 6 maja, o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:15 w Domu Parafialnym zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.

10. W poniedziałek, 8 maja, po wieczornej mszy świętej, odbędzie się w kościele spotkanie i próba liturgiczna dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

11. Za dwa tygodnie, od 13 do 21 maja br. będziemy przeżywać w naszej parafii tygodniowe Misje Święte, które poprowadzą oo. Redemptoryści. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie czas na te wyjątkowe rekolekcje umacniające naszą wiarę i wspólnotę parafialną.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», «Nowe Życie» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Karola Oczkowskiego, +Andrzeja Łanowieckiego i +Grzegorza Goworka – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.