IV NIEDZIELA WIELKANOCNA,
ROK B – 21. 04. 2024 r.

1.     W Kościele przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna
61. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego
pod hasłem: «„Czyńcie wszystko cokolwiek powie wam mój Syn.”
Proces rozeznawania powołania w Kościele». Módlmy się o gorliwe i święte powołania do służby Bożej w Kościele, dziękujemy również wszystkim, którzy modlitwą wspierają kapłanów w posłudze sakramentalnej i duszpasterskiej – „Bóg zapłać”.

2.     Dziś przypada trzecia niedziela miesiąca, więc od godz. 10:00 do 14:00 zapraszamy do Centrum św. Hildegardy w Domu Parafialnym na orkiszowe ciasta, kawę, ziołowe herbaty i spotkania w gronie najbliższych.

3.     Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na koncert organowy z cyklu «Spotkania z muzyką u Świętej Rodziny». Wystąpi nasz organista, p. Jakub Zawadzki. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, a po koncercie będzie można nabyć płytę z muzyką organową, nagraną przez p. Jakuba w ubiegłym roku, w cenie 40 zł.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         we wtorek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;

         w środę: wspomnienie św. Jerzego, męczennika;

         w czwartek: święto św. Marka, ewangelisty;

b.     W poniedziałek, 22 kwietnia, odbędzie się kolejne regionalne spotkanie Parafialnych Zespołów Presynodalnych, które rozpocznie się w katedrze od mszy św. o godz. 18:30, następnie będzie konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie agapa w Domu Parafialnym.

5.     Wszystkich, którzy chcą zgłębiać Słowo Boże zapraszamy w czwartek, 25 kwietnia, po wieczornej mszy św. do Domu Parafialnego na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6.     W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św., natomiast po mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem z prośbą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela i namaszczenie olejami św. Szarbela. Dla uczestników tego nabożeństwa będą udostępnione oleje w kopertach, w postaci nasączonego wacika.

7.     W piątek, 26 kwietnia, o godzinie 18:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne i przymiarka strojów dla dzieci pierwszokomunijnych.

8.     Zapraszamy na koncert «Pamięci Golgoty Wschodu», który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, o godz. 17:00 w kościele Redemptorystów, przy ul. Wittiga. Koncert będzie oddaniem hołdu środowisku Golgoty Wschodu, przedstawicielom Związku Sybiraków, Światowego Związku Żołnierzy AK, Rodzin Katyńskich i innych. Wspominane będą również dwie rocznice: 80. rocznica bitwy pod Monte Cassino oraz zbliżająca się 80. rocznica Powstania Warszawskiego. Koncert organizuje Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru, a szczegóły znajdują się na plakacie przy wyjściu z kościoła.

9.     Informujemy, że od wtorku, 7 maja, w parafii NMP Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga we Wrocławiu rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Spotkania będą w każdy wtorek o godz. 18:30, a zakończenie kursu 18 czerwca. Zgłoszenia u o. Pawła CSsR.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», kwietniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Gość Niedzielny – HISTORIA» w cenie 12 zł.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Wandę Lamek, +Łucję Smilgin i +Ryszarda Szczepankiewicza – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.