IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, która rozpoczyna 57. TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.
2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej Polski naszą umiłowaną Ojczyznę.
3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie dla RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
• W ŚRODĘ: święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
• W PIĄTEK: uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
5. Przez cały maj, poświęcony czci Matki Bożej, zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na NABOŻEŃSTWA MAJOWE z litanią loretańską.
6. DUSZPASTERZ NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ zaprasza na msze św. w intencji nauczycieli, wychowawców, rodziców i dzieci. Transmisja mszy św. z naszego kościoła w czwartek, 7 maja, o godz. 18:00 na stronie internetowej Gościa Niedzielnego: www.wroclaw.gosc.pl
7. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ przed Najświętszym Sakramentem, a w piątek, o godz. 15:00 na KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
8. MSZA ŚW. w intencji śp. Ks. prałata Stanisława Pikula z racji przypadających imienin zostanie odprawiona w piątek o godz. 9:00. Pamiętajmy w modlitwach o długoletnim proboszczu naszej parafii.
9. Przypominamy, że W NASZEJ ŚWIĄTYNI JEDNORAZOWO MOŻE UCZESTNICZYĆ W NABOŻEŃSTWIE 50 OSÓB (1 osoba na 15 m2), z zachowaniem 2 m odległości miedzy sobą (tzn. należy zajmować co drugą ławkę po obu krańcach), a W KAPLICY CMENTARNEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ DO 10 OSÓB (należy zajmować co drugą ławkę po obu krańcach).
10. W maju KANCELARIA PARAFIALNA czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 15:30 do 18:00 oraz we wtorek i czwartek od godz. 10:00 do 11:00.
11. DZIĘKUJĘ wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazują na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej, która nieprzerwanie wydaje posiłki potrzebującym. „Bóg zapłać” za dar serca.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Elżbietę Demczuk – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.