IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, którą nazywamy niedzielą «Laetare», czyli niedzielą radości. O godz. 13:00 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. transmitowana przez TV POLONIA.
2. Dziś odbywa się zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki któremu możemy wydawać ciepłe posiłki osobom potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PIĄTEK: uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; jest to dzień patronalny naszego Arcybiskupa Józefa Kupnego – otoczmy w tym dniu szczególną modlitwą naszego Metropolitę;
4. PRZYMIARKA STROJÓW dla dzieci komunijnych będzie się we wtorek, 16 marca, od godz. 16:00 w Domu Parafialnym.
5. W III CZWARTEK MIESIĄCA, 18 marca, zapraszamy na mszę św. KU CZCI ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Modlitwą otoczymy mężczyzn, ojców oraz rodziny naszej parafii. Natomiast w piątek, 19 marca, odbędzie się msza św. ku czci św. Józefa. Przewodniczyć jej będzie ks. dziekan Marek Dutkowski, który wraz z wiernymi z parafii Św. Faustyny przybędzie w pielgrzymce do naszego kościoła jubileuszowego.
6. W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45, a o godz. 15:00 na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
7. 19 marca br. Kościół obchodzi piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej «Amoris Laetitia» o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia Papież Franciszek zainauguruje ROK RODZINY „Amoris Laetitia”, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.
8. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. prof. PWT Grzegorz Sokołowski, Redaktor Naczelny «Nowego Życia». Program Rekolekcji wywieszony jest w gablotce obok kościoła. Zachęcamy, by zarezerwować sobie czas na te święte ćwiczenia duchowe.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «L’Osservatore Romano», «Niedziela» oraz «Gość Niedzielny».
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Stefana Kramarczyka, +Romualda Tołłoczko, +Alinę Podlachę, +Zofię Dymarską i +Jana Jaroszyńskiego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”.

Comments are closed.