IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, którą nazywamy niedzielą «Laetare», czyli niedzielą radości, która przybliża nas do radości paschalnych. O godz. 17:15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
2. Dziś po mszy św. o godz. 18:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne dla KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA.
3. W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 9:30; 17:15 – dla dzieci i 18:45 – tradycyjnie do koszyczka na balaskach będzie można złożyć ofiary na „KWIATY DO BOŻEGO GROBU”; a o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU; od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
4. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ, która w Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna się w dniach 1 oraz 8 kwietnia. Tegorocznym hasłem jest „Droga pojednania”. Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej: edk.org.pl
5. W sobotę, 2 kwietnia, o godz. 17:00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Wcześniej o godz. 16:30 w Domu Parafialnym zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.
6. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci św. Jana Pawła II; módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata oraz o pokój na Ukrainie.
7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je KS. DR JACEK FRONIEWSKI, Kanclerz Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablotce obok kościoła. Zachęcamy, by zarezerwować sobie czas na te święte ćwiczenia duchowe.
8. Dziękujemy za ofiarowane rzeczy NA POMOC UKRAINIE; prosimy o dalszy udział w tej zbiórce, ponieważ pomoc będzie przebiegać długofalowo. Informujemy jednocześnie, że nasz parafianin – o. Tomasz Słowiński OP, dominikanin, od wielu lat pełni posługę duszpasterska na Ukrainie. Obecnie przebywa we Lwowie i w odpowiedzi na naszą pomoc Ukrainie dotkniętej dramatem wojny skierował do nas swoje słowo: „Witam z wojennego Lwowa! Lwów w obecnym czasie nazywany był „wyspą bezpieczeństwa”. Teraz, z tego stanu bezpieczeństwa budzą nas częste syreny alarmowe i rakiety. Na Lwów spadło już sześć rakiet, w miejsca oddalone od centrum, ale są osoby, które w tym ataku rakietowym ucierpiały. Lwów zachowuje spokój, żyje i staje się nowym domem dla tysięcy uchodźców w z całej Ukrainy. Dziękujemy za Wasze modlitwy i konkretną pomoc! Dziękujemy i prosimy o jeszcze! Czyli: módlcie się o pokój i zwycięstwo Ukrainy i proszę, przekazujcie pomoc humanitarną! Słynne polskie konserwy mięsne są tu bardzo mile widziane! Razem idziemy w stronę Zwycięstwa. Jak tu mówią: „Razom do Peremohy” – „Razem do Zwycięstwa”!
9. W Kancelarii Parafialnej są do nabycia PASCHALIKI WIELKANOCNE, z których dochód zostanie przeznaczony na dzieła charytatywne CARITAS.
10. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także marcowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano», «Gość Niedzielny» oraz «Niedziela».

Comments are closed.