IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU w liturgii Kościoła jest nazywana niedzielą «Laetare», czyli niedzielą radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w codziennym wysiłku.
2. Dziś o godz. 17:15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
• DROGA KRZYŻOWA w piątek o godz. 9:30; 17:15 i 18:45
• do końca Wielkiego Postu nie będą w naszym kościele śpiewane GODZINKI o MB Bolesnej oraz o Męce Pańskiej.
3. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W ŚRODĘ: uroczystość Zwiastowania Pańskiego; jest to Dzień Świętości Życia;
4. We wtorek, 24 marca, obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI POLAKÓW RATUJĄCYCH ŻYDÓW podczas okupacji niemieckiej.
5. W piątek, o godz. 15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, o oddalenie zagrożenia epidemią, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
6. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny prosi, by MODLIĆ SIĘ W DOMACH codziennie o godz. 21:00 dziesiątką Różańca, błagając Boga o oddalenie zagrożenia epidemią i polecając chorych, ich rodziny i tych, którzy się nimi opiekują.
7. KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 15:30 do 17:30 tylko dla spraw związanych z pogrzebem. Wszelkie sprawy pilne proszę zgłaszać do Kancelarii przez domofon, a inne sprawy (np. prolongaty za grób na cmentarzu) proszę załatwiać w terminie późniejszym. Wezwanie kapłana do chorych pod parafialnym nr tel.: 71 / 348 32 30.
8. W tym roku nie odbędą się w naszej parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, ale prosimy uczestniczyć w rekolekcjach, nabożeństwa i mszach św. za pośrednictwem telewizji, radia (Radio Rodzina, Radio Maryja) oraz Internetu. Przypominany, że DO SPOWIEDZI ŚW. można przystępować codziennie w tygodniu 15 minut przed mszą św., w piątek podczas adoracji od godz. 17:00, a w niedzielę podczas mszy św. Korzystajmy z sakramentu pojednania już teraz, aby nie odkładać spowiedzi tuż przed świętami Wielkanocy.
9. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U ŚWIĘTEJ RODZINY», marcowy numer «NOWEGO ŻYCIA».
10. Bardzo prosimy ZAPOZNAWAĆ SIĘ NA BIEŻĄCO Z WYWIESZANYMI KOMUNIKATAMI oraz na naszej stronie internetowej i na parafialnym profilu Facebooka. DOSTOSUJMY SIĘ DO POLECEŃ stosownych służb, by ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZAKAŻENIA: POZOSTAŃMY W DOMACH (!), jeżeli nie ma konieczności wychodzenia na zewnątrz PRZEZ NAJBLIŻSZE 14 DNI.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Andrzeja Pietrasika – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.