IV Niedziela Zwykla

1. Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest jako ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH.
2. Z inicjatywy Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, po każdej mszy św. odbywa się dziś OKOLICZNOŚCIOWA ZBIÓRKA na wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej inicjatywy.
3. O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;
• W ŚRODĘ: święto Ofiarowania Pańskiego; msze św. będą o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i o godz. 18:00; na liturgię przyniesiemy gromnice, które zostaną pobłogosławione;
• W CZWARTEK: wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; po mszy św. udzielimy błogosławieństwa świecami, które chroni przed chorobami gardła;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, po mszy św. pobłogosławimy chleb i wodę;
5. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Naszą modlitwą otoczmy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich, szczególnie módlmy się za Siostry Służebniczki, które pełnią posługę w naszej parafii.
6. W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
7. W piątek, 4 lutego, przypada 16. rocznica konsekracji biskupiej Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
8. Od lutego rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy o godz. 17:00 na modlitwę różańcową. Wcześniej o godz. 16:30 w Domu Parafialnym zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.
9. DZIĘKUJĘ BARDZO wszystkim osobom: dorosłym, młodzieży i ministrantom oraz księżom wikariuszom i siostrze Miriam za rozbiórkę w sobotę dekoracji bożonarodzeniowej i uporządkowanie prezbiterium. „Bóg zapłać” za pomoc i troskę o naszą świątynię.
10. Ks. Abp Józef Kupny, z dniem 27 stycznia br., ustanowił naszego wikariusza ks. Wojciecha JEDNOROGA administratorem parafii pw. Św. Stefana we Wrocławiu. Dziękujemy za posługę w naszej parafii i życzymy księdzu Bożego błogosławieństwa i asystencji Ducha Świętego w parafii, którą obejmuje. Uroczyste POŻEGNANIE KS. WOJCIECHA będzie w przyszłą niedzielę, 6 lutego, podczas mszy św. o godz. 18:00.
11. Od 28 lutego br. zaczniemy w naszej parafii KURS ALPHA, na który zapraszamy przede wszystkim osoby wątpiące, poszukujące sensu życia i takie, które przeżywają kryzys wiary. W czasie cotygodniowych poniedziałkowych spotkań będzie możliwość swobodnej rozmowy na temat wysłuchanej konferencji, podzielenia się swoimi przemyśleniami i wątpliwościami. Uczestników zaprosimy też na pełen niezapomnianych wrażeń wyjazdowy WEEKEND ALPHA. Więcej szczegółów znajduje się na wyłożonych ulotkach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi jak również przekazania swoim bliskim i znajomym. Zapisy na to wydarzenie są przez link na stronie internetowej wspólnoty PŁOMIEŃ PAŃSKI, a także na stronie naszej parafii.
12. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», styczniowy numer «Nowego Życia», «L’Osservatore Romano» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».
13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Rafała Turbańskiego, +Ludwika Szołdrę, +Marię Kobędzę i +Danutę Różańską –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.