IV Niedziela Zwykła, Rok A – 02.02.2020 r. – Ofiarowanie Pańskie

 1. Dziś przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego w przedsionku kościoła rozprowadza gromnice: małe w cenie 3 zł., a większe – 8 zł. Zebrane ofiary przeznaczone będą na potrzeby parafii, natomiast dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają książeczki do modlitwy podczas mszy św. o godz. 10:30.
 2. Z ustanowienia św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą otoczmy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich, szczególnie módlmy się za Siostry Służebniczki, które od 90 lat pełnią posługę w naszej parafii.
 3. Z inicjatywy Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, po każdej mszy św. odbywa się dziś okolicznościowa zbiórka do puszek na finansowe wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Zachęcamy do życzliwego podjęcia tej inicjatywy.
 4. O 17:30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  • w środę: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; zgodnie z tradycją, po mszy św. pobłogosławimy chleb i wodę;
  • w czwartek: wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, pierwszych męczenników Japonii;
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Na blisko 4.000 zapisanych rodziny przyjęło kapłana 1.515, czyli niespełna 40% . Dziękujemy wszystkim za serdeczne spotkania, wspólną modlitwę i rozmowy, za dzielenie się codziennością życia. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za przekazane ofiary podczas Kolędy, które w części przeznaczone są na potrzeby Kurii Metropolitalnej, Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz naszej parafii, zwłaszcza na ogrzewanie budynków parafialnych.
 7. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną mszę św. w poniedziałek, 3 lutego, o godz. 10:30 do kaplicy w Domu Parafialnym, a następnie na spotkanie w salce.
 8. W pierwszy poniedziałek miesiąca zapraszamy na Wieczór Uwielbienia ze Wspólnotą Płomień Pański. O godz. 18:00 będzie Eucharystia, a następnie uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem i Agapa.
 9. We wtorek, 4 lutego, przypada 14. rocznica konsekracji biskupiej Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
 10. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17:00 będzie Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
 11. Zapraszamy na film «Aga». Jest to opowieść o pogodzeniu, przemijaniu i przebaczeniu. Projekcja w niedzielę 9 lutego, o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.
 12. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w sobotę podjęły się rozbiórki dekoracji świątecznej w naszym kościele. „Bóg zapłać” za to zaangażowanie i pomoc.
 13. W dniach 14-16 lutego br. odbędą się w naszej parafii Muzyczne Warsztaty Uwielbienia, które poprowadzą Jakub Tomalak – kompozytor, lider i założyciel zespołu Abba Pater Music – oraz ks. Grzegorz Mączka. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, którzy poprzez śpiew i muzykę pragną wielbić Boga. Zapraszamy wokalistów oraz instrumentalistów. Warsztaty rozpoczniemy w piątek wieczorem, a zakończymy Koncertem Uwielbienia po Eucharystii o godz. 16:00 Dodatkowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej parafii.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy lutowy numer «Nowego Życia» oraz nowy numer «Gościa Niedzielnego».
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Izabelę Ostrowską, +Zbigniewa Koryzmę, –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.