V NIEDZIELA ZWYKŁA,
ROK B – 04. 02. 2024 r.

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, więc po każdej mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.     Dziś przypada 18. rocznica konsekracji biskupiej Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.

3.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

         we wtorek: wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

         w sobotę: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

4.     Fundacja Wrocław dla Życia organizuje Publiczny Różaniec w intencji ochrony życia, we wtorek, 6 lutego, o godz. 18:00, obok pręgierza na wrocławskim rynku.

5.     W piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.

6.     W przyszłą niedzielę podczas każdej mszy św. oprawę muzyczną będzie wykonywał męski Tercet Wokalny z Białorusi «Ad Dei Gloriam», który po mszy św. o godz. 10:30 zaprasza na krótki koncert.

7.     Za tydzień obchodzony będzie Światowy Dzień Małżeństw. Zapraszamy małżeństwa naszej parafii w przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 10:30, podczas której będziemy modlić się za małżonków i rodziny, a także będzie można uroczyście odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Diecezjalne obchody Światowego Dnia Małżeństw odbędą się w parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu podczas mszy św. o godz. 17:00.

8.     W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy na mszę świętą o godz. 12:30, po której będzie nabożeństwo z błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem i udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do kościoła. Sakrament namaszczenia chorych można przyjąć kilkakrotnie, mogą otrzymać go osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej.

9.     W styczniu rozpoczęły się w naszej parafii warsztaty uwielbienia z Jakubem Bartkowiakiem. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego, o godz. 19:00 w kaplicy Domu Parafialnego, podczas spotkania wspólnoty Płomień Pański. W niedzielę, 11 lutego, o 19:00 Jakub poprowadzi uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem w kościele, połączone z modlitwą za chorych.

10. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Na ok. 4.300 zapisanych rodzin przyjęło kapłana 1.074, czyli 25%, podobnie, jak w zeszłym roku. Dziękujemy wszystkim za serdeczne spotkania, wspólną modlitwę i rozmowy, za dzielenie się codziennością życia. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za przekazane ofiary podczas Kolędy, które w części przeznaczone są na potrzeby Kurii Metropolitalnej, Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz naszej parafii, a także potrzeby duszpasterskie księży.

11. Dziękuję bardzo wszystkim osobom: dorosłym, lektorom, p. organiście, harcerkom ze skautingu oraz siostrze Miriam za podjęcie się rozbiórki dekoracji bożonarodzeniowej. „Bóg zapłać” za pomoc i troskę o naszą świątynię.

12. W Środę Popielcową, 14 lutego, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty włącznie jako renowacje zeszłorocznych Misji Świętych. Zachęcamy już teraz do zarezerwowania sobie czasu na odnowę naszej wiary i duchowego umocnienia.

13. W dniach 1 i 2 marca oraz 8 i 9 marca br, odbędą się w naszej parafii dekanalne Nauki Przedmałżeńskie. Zapraszamy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. 

14. W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia i koniecznością hospitalizacji Arcybiskupa-seniora Mariana Gołębiewskiego prosimy o modlitwę w Jego intencji. W trudnym doświadczeniu cierpienia, niech dobry Bóg umacnia Go swoją łaską.

15. Rodziców i kandydatów do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego NURT Dyrekcja zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się w czwartek, 8 lutego, o godz. 17:00 w szkole przy ul. Szymanowskiego 7. Placówki edukacyjne Stowarzyszenia NURT to oferta o wysokim poziomie nauczania oparta na chrześcijańskiej wizji człowieka. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.

16. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na naszą pielgrzymkę na Maltę i wyspę Gozo śladami św. Pawła Apostoła, w dniach od 2 do 9 marca br. Program znajduje się w gablotce przy kościele, a szczegóły i zapisy u ks. Proboszcza.

17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia styczniowy numer «Nowego Życia» oraz «Niedziela» i «Gość Niedzielny».

18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Janusza Anioła, +Irenę Malinowską, +Lucynę Woronczak, +Mariannę Demczuk oraz +Irenę Pawelską –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…” 

Comments are closed.