IV Niedziela Zwykła

1. Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest jako ŚWIATOWY DZIEŃ TRĘDOWATYCH.
2. Z inicjatywy Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, dziś po każdej mszy św. odbędzie się OKOLICZNOŚCIOWA ZBIÓRKA do puszek na wsparcie klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji oraz na Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Archidiecezji Wrocławskiej. Zachęcamy do życzliwego wsparcia tej inicjatywy.
3. O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
4. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• WE WTOREK: święto Ofiarowania Pańskiego; w tym dniu msze św. będą o godz. 7:00; 9:00; 16:00 i o godz. 18:00; na liturgię przyniesiemy gromnice, które zostaną pobłogosławione;
• W ŚRODĘ: wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika; po mszy św. udzielimy wiernym błogosławieństwa świecami, które chroni przed chorobami gardła;
• W PIĄTEK: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; po mszy św. pobłogosławimy chleb i wodę;
• W SOBOTĘ: wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu;
5. W poniedziałek zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA ze Wspólnotą PŁOMIEŃ PAŃSKI. O godz. 18:00 Eucharystia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa o uzdrowienie.
6. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Naszą modlitwą otoczmy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich, szczególnie módlmy się za Siostry Służebniczki, które pełnią posługę w naszej parafii.
7. W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św.
8. W czwartek, 4 lutego, przypada 15. rocznica konsekracji biskupiej Abp Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Arcypasterzu.
9. Wprowadzamy w tym roku NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy o godz. 17:15 na modlitwę różańcową. Wcześniej o godz. 17:00 zmiana Tajemnic Różańcowych, a po nabożeństwie msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca, ich rodzin i księdza Opiekuna.
10. Na mocy dekretu Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego, nasz kościół został ustanowiony KOŚCIOŁEM JUBILEUSZOWYM z okazji Roku św. Józefa. Z tej racji każdego 19. dnia miesiąca będzie sprawowana msza św. wotywna o św. Józefie oraz nabożeństwo w intencji osób chorych, umierających, prześladowanych i ludzi pracy.
11. W minionym tygodniu zakończyliśmy tegoroczne SPOTKANIA KOLĘDOWE. Dziękujemy za obecność i wspólna modlitwę w kościele, a także za przekazane ofiary. Wszystkich Drogich Parafian otaczamy modlitwą i błogosławimy w tym trudnym czasie pandemii, życząc zdrowia, opieki Świętej Rodziny oraz szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania i tworzenia wspólnoty rodzinnej, sąsiedzkiej i parafialnej.
12. DZIĘKUJĘ wszystkim osobom oraz księżom wikariuszom i siostrze Miriam, które w sobotę podjęły się rozbiórki dekoracji bożonarodzeniowej. „Bóg zapłać” za pomoc.
13. W miniona niedzielę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy 4.497,65 zł. „Bóg zapłać” za dar serca.
14. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Firma Greek Office Ecologic podejmuje ZBIÓRKĘ ELEKTROŚMIECI w naszej archidiecezji. Do środy włącznie prosimy o składowanie zbędnego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z tyłu kościoła (za Zakrystią). Wywóz nastąpi w czwartek 4 lutego br., a dochód ze złomowania przeznaczony zostanie na wsparcie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
15. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», nowy numer «Gościa Niedzielnego», «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci, «Nowe Życie» oraz «L’Osservatore Romano».
16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Karolinę Gal –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.