Niedziela Chrztu Pańskiego, Rok A – 12.01.2020

1.    NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia, jednak w naszej polskiej tradycji przedłużamy śpiew kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.
2.    O godz. 17:30 zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE.
3.    W przedsionku kościoła odbywa się dziś zbiórka na naszą KUCHNIĘ CHARYTATYWNĄ. „Bóg zapłać” za dar serca, dzięki czemu możemy wydawać ciepłe posiłki osobom potrzebującym, a wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy.
4.    Zpraszamy na film – dramat biograficzno-historyczny pt. „Ratując pana Banksa”. Projekcja odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w Domu Parafialnym. Po filmie dyskusja. Wstęp wolny.
5.    W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
•    W PIĄTEK: wspomnienie św. Antoniego, opata;
6.    KLUB SENIORA zaprasza na comiesięczną Eucharystię w poniedziałek, 13 stycznia, o godz. 10:30 do kaplicy w Domu Parafialnym, a następnie na opłatkowe spotkanie w salce.
7.    W czwartek na godz. 19:00 zapraszamy do klasztoru Sióstr Służebniczek na spotkanie kolędowe członków i sympatyków RODZINY BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO.
8.    W piątek, 17 stycznia, przypada DZIEŃ JUDAIZMU, a w dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN, któremu towarzyszyć będzie hasło zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2).
9.    W imieniu organizatorów Taizé we Wrocławiu zapraszamy na modlitwę dziękczynną za EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH, która odbędzie się w Archikatedrze Wrocławskiej w sobotę, 18 stycznia o godz. 15.00.
10.    W niedzielę, 19 stycznia, podczas mszy św. o godz. 10:30 będziemy dziękować Bogu za 90 LAT obecności i posługi w naszej parafii SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK, na tę mszę św. Siostry zapraszają także wszystkie babcie i dziadków z okazji obchodzonego ich dnia; a o godz.16:30 zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne kolędowanie i agapę wszystkich członków wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA.
11.    W tym tygodniu podczas WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ odwiedzimy rodziny w naszej parafii z następujących ulic:
    W PONIEDZIAŁEK: 13. 01. – ul. Borelowskiego i Sierakowskiego;
    WE WTOREK:    14. 01. – ul. Potebni;
    W ŚRODĘ:        15. 01. – ul. Nulla;
    W CZWARTEK:     16. 01. – ul. Okrzei;
    W PIĄTEK:         17. 01. – ul. Kasprzaka;
    W SOBOTĘ:         11. 01. – ul. Kosynierów Gdyńskich;
Kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00.
12.    W minioną niedzielę na KRAJOWY FUNDUSZ MISYJNY zebraliśmy łącznie 1.580 zł. „Bóg zapłać” za ten dar serca.
13.    Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U ŚWIĘTEJ RODZINY», styczniowy numer «NOWEGO ŻYCIA», «L’OSSERVATORE ROMANO» oraz nowy numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO».
14.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Wiesławę Frykowską, +Andrzeja Bartosza, +Witolda Pelca i +Alicję Pietrzela-Bartosz –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.