Niedziela Palmowa

1. NIEDZIELA PALMOWA wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Zachęcamy, aby w tym czasie nasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy.
2. Dziś o godz. 17:15 zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.
3. W WIELKI WTOREK po wieczornej mszy św. będzie ustawiany ołtarz adoracji – Boży Grób. Zapraszamy do pomocy w dekorowaniu naszego kościoła na zbliżające się święta.
4. W Wielkim Tygodniu DO SPOWIEDZI ŚW. można przystępować codziennie 15 minut przed mszą św., a w Wielki Piątek od godz. 15:00 do 17:00. Z racji istniejącej pandemii nie będzie ODWIEDZIN CHORYCH z wielkanocną spowiedzią i Komunią św.
5. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
6. Ze względu na decyzję władz państwowych dotyczącą ograniczonej ilości wiernych w kościele, będą indywidualne zapisy na udział w LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO, tzn. każda osoba, która chce wziąć udział w liturgii musi się zapisać dzisiaj u ks. Proboszcza na zewnątrz kościoła, obok zakrystii. Wówczas otrzyma okolicznościowy obrazek z konkretną datą i godziną, który należy okazać przy wejściu do świątyni. Na udział w liturgii można zapisać się tylko raz. Pozostałych wiernych prosimy o uczestniczenie on-line. Wszystkie liturgie będziemy transmitować na kanale YouTube.
7. W WIELKI CZWARTEK msza św. Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, będzie o godz. 17:00 i 19:00. Z powodu sytuacji epidemiologicznej Najświętszy Sakrament nie zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą i nie będzie adoracji Pana Jezusa. Po liturgii można jednak przyjść na modlitwę, bowiem kościół będzie otwarty do 22:00.
8. W WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu osoby od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły. O godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia oraz Droga Krzyżowa w kościele (również na wcześniejsze zapisy). Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 17:00 i 19:00. Na zakończenie tej liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie potrwa do 22:00.
9. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do kościoła o godz. 9:00 na JUTRZNIĘ Z GODZINĄ CZYTAŃ.
10. WIELKA SOBOTA to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9:00 do 19:00. OBRZĘD BŁOGOSŁAWIENIA POKARMÓW na stół wielkanocny będzie od godz. 10:00 do 14:00 (co 15 minut) – można to uczynić również osobiście przed wielkanocnym śniadaniem w gronie rodzinnym (tekst zamieszczony jest na stronie internetowej parafii). Jest to również PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA, więc o godz. 17:00 Wspólnota Żywego Różańca będzie miała zmianę tajemnic, a o godz. 17:15 będzie MODLITWA RÓŻAŃCOWA wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
11. W sobotni wieczór WIGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczynamy o godz. 20:00. Prosimy, by na tę liturgię zadeklarowane osoby przyniosły świece.
12. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA nie będzie mszy św. rezurekcyjnej o godz. 6:00. W Wielkanoc oraz w Poniedziałek Wielkanocny msze św. według porządku niedzielnego (udział w tych liturgiach również na zapisy).
13. Wspólnota Płomień Pański zaprasza na SEMINARIUM ODNOWY WIARY, które rozpocznie się 12 kwietnia br. Konferencje będzie głosił opiekun wspólnoty ks. Wojciech Bujak.
14. Nadal PROSIMY o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.
15. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać”.
16. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «Niedziela» oraz «Gość Niedzielny».
17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Andrzeja Latacza i +Janinę Michaluk – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.