NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ,
ROK B – 24. 03. 2024 r.

1.     Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Podczas każdej mszy św. pobłogosławimy palmy, natomiast przed mszą św. o godz. 10:30 zgromadzimy się przed kościołem, by po poświęceniu palm uroczyście wejść w procesji do kościoła. Przy wejściu do kościoła ministranci rozprowadzają gałązki palm oraz świece wielkanocne Caritas.

2.     O godz. 17:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3.     Spotkanie i próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 w kościele św. Faustyny. Obecność obowiązkowa.

4.     W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi św. będzie w poniedziałek od godz. 19:00 do 21:00, we wtorek od godz. 8:00 do 9:30 i od godz. 16:30 do 18:00, a także w Wielki Piątek od godz. 16:00 do 18:00.

5.     W poniedziałek, 25 marca, przypada Dzień Świętości Życia; podczas mszy św. o godz. 18:00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, która polega na codziennym odmawianiu przez 9 miesięcy dziesiątki różańca wraz ze specjalną modlitwą adopcyjną w intencji jednego poczętego dziecka, wiadomego Bogu, którego narodziny są zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Zapraszamy do podjęcia tej szlachetnej inicjatywy, ratującej życie dziecka nienarodzonego.

6.     W Wielki Wtorek po wieczornej mszy św. będziemy ustawiać ołtarze adoracji – Ciemnicę i Grób Pański. Zapraszamy do pomocy w dekorowaniu naszego kościoła na zbliżające się święta. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać”.

7.     W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

8.     W Wielki Czwartek msza św. Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, będzie o godz. 19:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą, następnie będzie adoracja Pana Jezusa do godz. 22:00.

9.     W Wielki Piątek – dzień  męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu osoby od 18. do 60. roku życia obowiązuje post ścisły. O godz. 8:00 rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa, a o godz. 15:00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Droga Krzyżowa w naszym kościele. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19:00; na jej zakończenie Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa potrwa do godz. 22:00.

10. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy do kościoła o godz. 8:00 na Jutrznię z Godziną Czytań.

11. Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani; nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8:00 do 19:00. Obrzęd błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 10:00 do 14:00 (co 30 minut).

12. W sobotni wieczór Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy o godz. 20:00. Prosimy, by na tę liturgię przynieść świece.

13. W Niedzielę Zmartwychwstania msza św. z procesją rezurekcyjną wkoło kościoła o godz. 6:00. W Wielkanoc oraz w Poniedziałek Wielkanocny msze św. będą według porządku niedzielnego.

14. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski w Wigilię Paschalną rozpocznie się w Kościele w Polsce Wielka (9-cioletnia) Nowenna przed Jubileuszem Dwutysiąclecia Odkupienia, bowiem w 2033 r. będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia, jakiego dokonał nasz Pan Jezus Chrystus przez swoją mękę, śmierć, zmartwychwstanie, wniebowstąpienie i zesłanie Ducha Świętego. Celem Nowenny jest odrodzenie i umocnienie wiary w polskim narodzie w obliczu gwałtownie postępujących procesów laicyzacyjnych, jak również dziękczynienie oraz uwielbienie Boga w Trójcy Jedynego za ogrom Jego miłosierdzia. Obchody Nowenny koncentrować się będą przede wszystkim wokół corocznego Triduum Paschalnego, uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, a także uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

15. Przypominamy, że z soboty na niedzielę, z 30 na 31 marca, przestawiamy zegarki na czas letni, tzn. nastawiamy o godzinę do przodu.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U Świętej Rodziny», a także «Nowe Życie», «Niedziela», «Gość Niedzielny» oraz «Mały Gość Niedzielny» – dla dzieci.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy na miejsce spoczynku: +Wacława Kijowskiego, +Romanę Kaczmar i +Romanę Pakułę – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”  

Comments are closed.