Niedziela Palmowa

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś NIEDZIELĘ PALMOWĄ, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Zachęcamy, aby w tym czasie nasze domy stały się szczególnymi domami modlitwy.
2. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski udzielił DYSPENSY NA CZAS NIEOKREŚLONY (tzn. do odwołania) OD OBOWIĄZKU UCZESTNICZENIA WE MSZY ŚWIĘTEJ W NIEDZIELE i inne dni świąteczne nakazane wiernym Archidiecezji Wrocławskiej i wszystkim przebywającym w tym czasie na jej terytorium.
3. W minionym tygodniu do mieszkańców naszej parafii księża i wolontariusze zanieśli SŁOWO DUSZPASTERZY: jesteśmy z Wami z naszymi modlitwami – przede wszystkim z Eucharystią, którą codziennie odprawiamy w naszym kościele parafialnym, jesteśmy z Wami, gdy każdego wieczora wspólnie z siostrami Służebniczkami gromadzimy się na adoracji i modlitwie różańcowej. Jesteśmy z Wami w naszych zatroskanych myślach… Oby Bóg zmiłował się nad nami i nad całym światem, i oddalił od nas niebezpieczeństwo szerzącej się pandemii. Życzymy, aby w tym czasie niepokoju i troski, do serca każdego z Was zapukał sam Chrystus i powtórzył słowa, które znane są wszystkim Jego uczniom: POKÓJ WAM – NIE BÓJCIE SIĘ! JA JESTEM.
4. ZACZĘLIŚMY TRANSMITOWAĆ msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła przez Internet na portalu YouTube w kanale: Parafia pw. Świętej Rodziny Wrocław. Na parafialnej stronie swietarodzina.wroclaw.pl w opcji TRANSMISJE znajduje się plan transmisji oraz link do naszego kanału YouTube. W Niedzielę Palmową transmisja mszy św. o godz. 9:00 i 12:30, o godz. 17:15 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, natomiast w Wielkim Tygodniu do Wielkiego Piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 20:00. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 7:00; 9:00; 10:30 i 12:30.
5. Dzięki transmisji ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REKOLEKCJACH do Wielkiej Środy, które poprowadzą duszpasterze naszej parafii.
6. DO SPOWIEDZI ŚW. można przystępować codziennie w Wielkim Tygodniu 15 minut przed mszą św., a w Wielki Piątek od godz. 15:00 do 17:00. Z racji istniejącej pandemii nie będzie ODWIEDZIN CHORYCH z wielkanocną spowiedzią i Komunią św.
7. Ze względu na decyzję władz państwowych dotyczącą ograniczonej liczby wiernych w kościele LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO odbędzie się w naszej świątyni bez udziału wiernych, wszystkie liturgie będziemy transmitować na kanale YouTube.
8. W WIELKI CZWARTEK msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18:00 – bez udziału wiernych. Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej Najświętszy Sakrament nie zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą i nie będzie adoracji Pana Jezusa.
9. W WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Zachęcamy do adoracji krzyża w domach, w gronie rodzinnym oraz do rozważania Drogi Krzyżowej. O godz. 15:00 będzie transmitowana Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa z kościoła. Liturgia Męki Pańskiej będzie o godz. 18:00 – bez udziału wiernych. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie potrwa od godz. 20:00 do 22:00. W tym dniu OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. będzie od godz. 15:00 do 17:00 oraz od 20:00 do 22:00.
10. WIELKA SOBOTA to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9:00 do 19:00. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. od godz. 10:00 do 14:00. W tym dniu nie będzie obrzędu błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny – można to uczynić przed wielkanocnym śniadaniem w gronie rodzinnym (tekst zamieszczony jest na stronie internetowej parafii). W sobotni wieczór WIGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczynamy o godz. 20:00 – bez udziału wiernych.
11. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA msze św. według porządku niedzielnego; nie będzie mszy św. rezurekcyjnej o godz. 6:00.
12. W Wielkim Tygodniu KANCELARIA PARAFIALNA będzie czynna w poniedziałek i środę od godz. 15:30 do 17:30 tylko dla spraw związanych z pogrzebem. Wszelkie sprawy pilne proszę zgłaszać do Kancelarii przez domofon, a inne sprawy proszę załatwiać w terminie późniejszym. WEZWANIE KAPŁANA DO CHORYCH tylko w niebezpieczeństwie śmierci pod parafialnym nr tel.: 71 / 348 32 30.
13. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy ze zrozumieniem przekazali na konto parafialne ofiarę na potrzeby naszej parafii i kuchni charytatywnej. „Bóg zapłać” za dar serca.
14. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stronie internetowej parafii jest zamieszczona elektroniczna wersja naszego parafialnego czasopisma «U ŚWIĘTEJ RODZINY», a także specjalnego numeru «NOWEGO ŻYCIA».
15. Bardzo prosimy ZAPOZNAWAĆ SIĘ NA BIEŻĄCO Z WYWIESZANYMI KOMUNIKATAMI oraz na naszej stronie internetowej i na parafialnym profilu Facebooka. DOSTOSUJMY SIĘ DO POLECEŃ stosownych służb, by ZMNIEJSZYĆ RYZYKO ZAKAŻENIA: POZOSTAŃMY W DOMACH (!).
16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Barbarę Porańkiewicz, +Zofię Wojnakowską i +Bogumiła Jamrożego – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.