Niedziela Świętej Rodziny

1. Przeżywamy dziś ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Jest to dzień ODPUSTU w naszej parafii. Podczas mszy św. o godz. 12:30 będziemy modlić się za wszystkich Parafian oraz MAŁŻEŃSTWA, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice. Uroczystej Eucharystii będzie przewodniczył ks. dr Bartosz MITKIEWICZ, któremu z racji podjęcia od 1 stycznia 2022 r. obowiązków administratora parafii pw. Św. Józefa w Bierutowie podziękujemy za duszpasterską posługę w naszej wspólnocie.
2. W KALENDARZU LITURGICZNYM w tym tygodniu przypada:
• W PONIEDZIAŁEK: święto św. Jana, apostoła i ewangelisty;
• WE WTOREK: święto świętych Młodzianków, męczenników;
• W SOBOTĘ: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
3. W piątek, 31 grudnia, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, a od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. O godz. 17.30 zostanie odprawione NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE na zakończenie 2021 roku, a po nim msza św. o godz. 18:00. W tym dniu KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna. Jednocześnie informujemy, że Arcybiskup Józef Kupny, wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym na jej terytorium w piątek 31 grudnia udzielił DYSPENSY od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia.
4. W sobotę, 1 stycznia, w Imię Boże rozpoczniemy NOWY ROK PAŃSKI 2022; w liturgii Kościoła to UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Jest to tzw. święto nakazane, czyli w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, nie będzie jedynie mszy św. o godz. 7:00.
5. Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na zmianę tajemnic w czwartek, 6 stycznia, do kościoła o godz. 10.00, a następnie na mszę św. o godz. 10.30, po której będzie wspólne kolędowanie.
6. KOLĘDA, z racji trwającej pandemii, odbędzie się w następującej formule: w styczniu 2022 r. według ustalonego grafiku zaprosimy mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii do kościoła na Eucharystię o godz. 18:00. Szczególną intencją tej mszy św. będzie modlitwa za zaproszonych danego dnia parafian. Podczas liturgii będzie wygłoszona okolicznościowa homilia, na zakończenie sprawozdanie z życia parafii, a także modlitwa błogosławieństwa nad mieszkańcami oraz poświęcenie wody, którą wierni przyniosą na mszę. Natomiast jeżeli ktoś z mieszkańców danej ulicy chce, by w wyznaczonym dniu kapłan osobiście przyszedł w odwiedziny do domu, to prosimy o zgłoszenie zaproszenia w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej, do końca bieżącego roku.
7. Siostry Karmelitanki oraz Siostry Benedyktynki dziękują za adwentowy DAR SERCA, który otrzymały od naszej parafii po przeprowadzonej zbiórce środków czystości. „Bóg zapłać”.
8. Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.
9. Informujemy, że 23 grudnia zmarł zasłużony kapłan naszej Archidiecezji, ks. dr Jerzy RASIAK, będący w latach 70-tych wikariuszem w naszej parafii. Natomiast w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Grażynę Banisz-Ruszkowską, +Mieczysławę Balicką, +Genowefę Bartkowiak, +Ryszarda Kleczewskiego i +Jerzego Teterycza – „wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.