Niedziela Świętej Rodziny, Rok A – 29.12.2019 r.

1.    Przeżywamy dzisiaj ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Jest to dzień odpustu w naszej wspólnocie parafialnej. Uroczystej Eucharystii o godz. 12:30 będzie przewodniczył KS. ARCYBISKUP JÓZEF KUPNY, METROPOLITA WROCŁAWSKI, podczas której będziemy dziękować Bogu za 90 lat naszej parafii, a małżonkowie otrzymają szczególne błogosławieństwo z racji jubileuszu sakramentalnego małżeństwa. Po mszy św. o godz. 16:00 zapraszamy do Domu Parafialnego na „ODPUSTOWE KOLĘDOWANIE”, a po kolędowaniu na poczęstunek. Zachęcamy, by przynieść coś słodkiego.
2.    Gościmy w naszej parafii młodzież, która przyjechała na EUROPEJSKIE SPOTKANIE MŁODYCH TAIZÉ. Dziękuję wszystkim rodzinom, które otworzyły swoje domy i serca dla młodych. Zachęcamy do włączenia się w program spotkań i modlitw. W naszym kościele w poniedziałek i wtorek o godz. 8:30 będzie modlitwa ze śpiewem kanonów z Taizé.
3.    We wtorek, 31 grudnia,  po mszy św. o godz. 18:00 zostanie odprawione NABOŻEŃSTWO DZIĘKCZYNNO-BŁAGALNE na zakończenie 2019 roku, a o godz. 23:00 CZUWANIE W DUCHU BRACI Z TAIZÉ z modlitwą o pokój na świecie.
4.    W środę, 1 stycznia, w Imię Boże rozpoczniemy NOWY 2020 ROK; w liturgii Kościoła to  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI. Jest to tzw. święto nakazane, czyli w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św. jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, nie będzie jedynie mszy św. o godz. 7:00.
5.    1 stycznia w całym Kościele będziemy obchodzić 53. ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU pod hasłem: „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”.
6.    W PIERWSZY CZWARTEK miesiąca, 2 stycznia, od godz. 17:00 będzie GODZINA ŚWIĘTA przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, która rozpocznie ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej  spowiedzi św.
7.    W czwartek, 2 stycznia 2020 r., rozpoczniemy w naszej parafii WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ, zwaną Kolędą. Porządek odwiedzin rodzin jest następujący:
CZWARTEK,     02. 01. – ul. Abramowicza, Mielczarskiego (nr parzyste), Jackowskiego (do nr 36);
PIĄTEK,         03. 01. – ul. Stefczyka, Plater;
SOBOTĘ,         04. 01. – ul. Żmichowskiej (nr nieparzyste), Spółdzielcza;
Kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00.
8.    W pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca, w godzinach dopołudniowych, kapłani ODWIEDZĄ CHORYCH z posługą sakramentalną.
9.    Należących do ŻYWEGO RÓŻAŃCA oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkanie w sobotę, 4 stycznia, do Domu Parafialnego o godz. 16.30, a następnie na modlitwę różańcową w kościele o godz.17:30 oraz na mszę św. o godz. 18.00 w intencji należących do wspólnoty oraz ich rodzin.
10.    Zachęcamy do LEKTURY PRASY KATOLICKIEJ: na stoliku przy ambonie jest do nabycia nasze parafialne czasopismo «U ŚWIĘTEJ RODZINY», grudniowy numer «NOWEGO ŻYCIA», «L’OSSERVATORE ROMANO» oraz nowy numer «GOŚCIA NIEDZIELNEGO».
11.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej ODPROWADZILIŚMY NA MIEJSCE SPOCZYNKU: +Janinę Jarosławską i +Reginę Lewicką –„wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

Comments are closed.