NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY,
ROK B – 31. 12. 2023 r.

1.     Przeżywamy dziś święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień odpustu w naszej parafii. Podczas mszy św. o godz. 12:30 będziemy modlić się za wszystkich Parafian oraz małżeństwa, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie ks. kanonik Marek Dutkowski, dziekan naszego Dekanatu. O godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie 2023 roku, a po nim msza św. o godz. 18:00. W tym dniu nie będzie mszy św. o godz. 20:00.

2.     W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

         w poniedziałek: uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

         we wtorek: wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

         w sobotę: uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane świętem Trzech Króli;

3.     W poniedziałek, 1 stycznia, w Imię Boże rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2024; w liturgii Kościoła to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. święto nakazane, czyli w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, nie będzie jedynie mszy św. o godz. 7:00.

4.     We wtorek, 2 stycznia 2024 r., rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Porządek odwiedzin rodzin w tym tygodniu jest następujący:

§  we wtorek,         02. 01. – ul. 8 maja (nr od 2 do 26); Mickiewicza (nr od 35 do 113);

§  w środę,               03. 01. – ul. Monte Cassino (nr od 1 do 77; nr od 16 do 64);

§  w czwartek,       04. 01. – ul. Partyzantów (nr od 12 do 16A; od 64 do 94 oraz nr od 7 do 97);

§  w piątek,             05. 01. – ul. Mierosławskiego; Libelta; Partyzantów (nr od 99 do                                                             125);

§  w sobotę,            06. 01. – Siostry Służebniczki

Kolędę w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16:00, a w sobotę od godz. 14:00. Dzień wcześniej o wizycie będą powiadamiać ministranci.

5.     W pierwszy czwartek miesiąca, 4 stycznia, od godz. 17:00 będzie Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast w piątek, o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, która rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św., a od godz. 17:00 okazja do pierwszopiątkowej  spowiedzi św.

6.     W sobotę, w uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszym kościele będzie niedzielny porządek mszy św., bowiem jest to również święto nakazane; tradycyjnie po mszy św. o godz. 10:30 zapraszamy na wspólne kolędowanie, a dzieci, młodzież i dorosłych śpiewających oraz grających na instrumentach, zapraszamy do tworzącego się zespołu. Próby zespołu przed tym wydarzeniem odbędą się w środę po mszy św. wieczornej oraz próba generalna w piątek po mszy św. wieczornej.

7.     Należących do Żywego Różańca oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, zapraszamy na zmianę Tajemnic do Domu Parafialnego w sobotę, 6 stycznia, o godz. 16:45, natomiast o godz. o 17:30 zapraszamy do kościoła na modlitwę różańcową, a następnie na mszę św. w intencji należących do wspólnoty, ich rodzin oraz ks. Opiekuna.

8.     Siostry Karmelitanki bardzo dziękują za adwentowy dar serca, który otrzymały od naszej parafii po przeprowadzonej zbiórce środków czystości. „Bóg zapłać”.

9.     Dziękuje również za składane ofiary na tacę podczas świąt oraz za darowizny na nasze konto parafialne, jako wyraz troski o naszą świątynię i wspólnotę parafialną.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku przy ambonie.

Comments are closed.